Mobilny Internet od Play

Dzisiaj P4, operator sieci Play, ogłosi start usług mobilnego dostępu do Internetu. Nawet jeśli nie pozyska on tylu klientów co konkurencja i tak zarobi, bo liczba korzystających z tej usługi stale rośnie.

W ubiegłym roku liczba klientów mobilnego Internetu wzrosła o ponad 100 proc. i obecnie z tej usługi korzysta ok. 1,3 - 1,4 mln Polaków. Z informacji dziennika Rzeczpospolita wynika, że liderem na tym rynku prawdopodobnie jest Orange z ok. 500 tys. aktywnych użytkowników mobilnego Internetu. Natomiast Era i Plus mają po ok. 400 - 450 tys. klientów.

W usługę mobilnego Internetu postanowił zainwestować też P4. Na razie operator ma pozwolenia na ponad 1500 nadajników sieci 3G, czyli więcej niż sieć Orange. Z tą różnicą, że sieć 3G Play musi obsłużyć również połączenia głosowe, a pozostali operatorzy mogą rezerwować je dla transmisji danych.

Przypomnijmy, że P4 pozyskał ostatnio od China Development Bank kredyt w wysokości 490 mln euro, dzięki któremu w chce wybudować w ciągu 36 miesięcy sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu - 3,5G HSDPA obejmującą swoim zasięgiem ponad 75% populacji.