Mobilny Sound Blaster od Creative'a

Firma Creative wprowadza do sprzedaży kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook, która - jak sama nazwa wskazuje - przeznaczona jest do montażu w komputerach przenośnych. Na początek trafi na rynek japoński, w Polsce ma być dostępna we wrześniu.

Warto wspomnieć, że prototyp karty (wtedy jeszcze nie znana była ostateczna nazwa produktu) został zaprezentowany na tegorocznych targach CeBIT (zobacz wideorelację).

Dzięki X-Fi Xtreme Audio Notebook użytkownicy komputerów przenośnych będą mogli cieszyć się przestrzennym dźwiękiem Dolby 7.1, dostępnym dotychczas dla posiadaczy stacjonarnych pecetów z kartami X-Fi Extreme. Karta dysponuje 24-bitowymi złączami analogowymi i jest zgodna z systemem Windows Vista.

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook

Nowa karta obsługuje technologię X-Fi Crystalizer, której zadaniem jest zrównoważenie strat w jakości dźwięku, wynikających z kompresji do formatu MP3 oraz system X-Fi CMSS-3D odpowiedzialną za odtwarzanie dźwięku 7.1 Dolby w ten sam sposób zarówno przez głośniki wolnostojące, jak i słuchawki.

Nowy Sound Blaster oferuje odtwarzanie i nagrywanie w jakości 24-bit/96kHz, posiada wyjście SPDIF 24-bit/96kHz (Windows XP)/ 24-bit/48kHz (Windows Vista).

W Japonii cena karty wynosić ma ok. 12,8 tys. jenów, czyli w przeliczeniu ok. 300 zł. Nie wiadomo jednak, ile będzie ona kosztować naszego rodzimego klienta.

Więcej informacji: Creative

Aktualizacja: 14 czerwca 2007 07:41

Karta Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook będzie dostępna na polskim rynku od połowy czerwca 2007 r. w cenie 299 zł brutto. Produkt będzie objęty 2-letnią gwarancją.