Mobilny Tłumacz Angielskiego - tłumacz w telefonie

Jeżeli wyjeżdżasz do Wielkiej Brytanii i masz obawy o swoje umiejętności językowe zainstaluj w telefonie Mobilny Tłumacz Angielskiego. Program wybawi się z opresji w wielu codziennych sytuacjach, ułatwi między innymi zakupy czy wynajmem mieszkania, umożliwi pogłębianie znajomości języka.

Mobilny Tłumacz Angielskego - rozmówki i słownik to komputerowy tłumacz języka angielskiego dedykowany urządzeniom przenośnym. Można go instalować na telefonach obsługujących Javę, palmtopach i smartfonach. Działa również na komputerach stacjonarnych. Oprócz słownika program wyposażony został w elementy kursu języka angielskiego ułatwiające zapamiętywanie wykorzystywanego słownictwa oraz moduły informacyjne opisujące różnice kulturowe, przydatne podczas pobytu w obcym kraju.

Słownik wbudowany w Mobilny Tłumacz Angielskiego zawiera około 4000 wyrażeń i zwrotów. Nie jest to imponująca liczba, ale autorzy aplikacji skupili się głównie na słownictwie codziennym wykorzystywanym w pracy, podczas poruszania się po mieście czy szukania zakwaterowania. Bardzo wygodny jest podział tematyczny słownika. Ułatwia on błyskawiczne wyszukiwanie zwrotów z danej dziedziny.

Mobilny Tłumacz Angielskiego - tłumacz w telefonie

Mobilny Tłumacz Angielskiego

127 grup tematycznych obejmuje między innymi takie kategorie, jak Zdrowie, Zakwaterowanie, Zakupy, Czas Wolny czy Pracę i Naukę, W programie znalazły się również przykłady krótkich dialogów. Wszystkie kategorie zostały podzielone na podgrupy pozwalające zawęzić wykorzystywane słownictwo do konkretnej sytuacji. Słownik jest dwukierunkowy, a wbudowana wyszukiwarka pozwala szybko wyszukać potrzebne słówka. Wymowa nagrana przez profesjonalnych lektorów ułatwia wykorzystanie znalezionych zwrotów.

Do bazy programu można dodawać własne zwroty, choć sposób obsługi tej funkcji może początkowo sprawiać problemy. Prywatne słowniki zawierają oprócz tłumaczenia, transkrypcję i pozwalają nagrać wymowę. Zawartość mobilnej bazy programu można synchronizować z komputerem stacjonarnym.

Mobilny Tłumacz Angielskiego posiada również część edukacyjną - obejmuje ona zestaw gier i quizów utrwalających słownictwo. Słówka należy łączyć w pary, tłumaczyć, pisać ze słuchu. Rezultaty testów są czytelnie podsumowane. Dodatkowe moduły zawierają podstawowy opis reguł gramatycznych.

Omawiają na przykład wymowę, sposób tworzenia zdań, przedimki czy zaimki. W programie znalazł się słownik kulinarny oraz informacje o różnicach w systemach metrycznych, rozmiarach odzieży, wykorzystywanych w Wielkiej Brytanii tablicach informacyjnych, stosowanych skrótach, czy różnicach między angielskim w wersji brytyjskiej i amerykańskiej - wszystko, co może się przydać podczas zagranicznej podróży.

Werdykt PC Worlda

Zalety

+ możliwość instalacji na urządzeniach mobilnych obsługujących Javę

+ wygodny podział na kategorie

+ niska cena

Wady

- mały zakres słownika

- wersja na PC niedostosowana do możliwości komputera stacjonarnego

- zbyt małe ikony dla wersji mobilnej

Bardzo przydatny program. Obejmuje wszystkie najważniejsze informacje niezbędne do prawidłowego poruszania się w obcym kraju. Niewielki zakres słownika rekompensuje czytelny podział na kategorie i niska cena aplikacji.

Mobilny Tłumacz Angielskiego działa na komputerach stacjonarnych wyposażonych w system Windows i na urządzeniach przenośnych z Windows Mobile od wersji 5.0 wzwyż. Można go również uruchamiać na telefonach z obsługą Javy. Smartfony i palmtopy powinny być wyposażone, co najmniej w 64 MB pamięci RAM i 250 MB na karcie oraz procesor taktowany z częstotliwością 312 MHz.

Program budzi mieszane uczucia. Z jednej strony oferuje niewielki zakres słownictwa z drugiej wyposażony został w przemyślany i wygodny podział na grupy tematyczne. Zawiera wyczerpujący zestaw najważniejszych informacji przydatnych podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii czy USA. Działa na wielu platformach, ale do żadnej nie został dostosowany w 100%.

Wersja na komputery stacjonarne nie pozwala na przykład skalować okna. Wariant mobilny ma zbyt małe przyciski, z których można prawidłowo korzystać jedynie używając rysika. Od nowych aplikacji mobilnych wymaga się dziś wygodnej obsługi za pomocą palca. Atrakcyjna jest za to jego cena.

Mobilny Tłumacz Angielskiego w wersji demonstracyjnej umożliwia dostęp jedynie do dwóch pierwszych tematów. Ograniczono również funkcjonalność schowków i opcję dodawania do programu własnych wyrażeń.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: