Mobilny YouTube pozwoli na zapisywanie wideo offline bez żadnych wtyczek

Twórcy aplikacji YouTube na urządzenia mobilne z systemami Google i Apple zapowiedzieli że ich program pozwoli na zapisywanie materiałów wideo do odtworzenia bez połączenia z siecią. To będzie bardzo przydatna funkcja dla użytkowników z małymi pakietami danych lub przebywających często poza zasięgiem sieci komórkowej i Wi-Fi.

Aplikacja serwisu YouTube na systemy mobilne Android oraz iOS jest bardzo wygodna w użyciu, zwłaszcza po ostatnim redesignie interfejsu. Dziś nie pozwala ona jednak zgrać wybranych klipów wideo do pamięci urządzenia w celu odtworzenia ich w późniejszym terminie i do pracy wymaga stałego połączenia z internetem. To ma się jednak niedługo zmienić.

Jak można przeczytać na oficjalnym blogu YouTube Creator, już w listopadzie użytkownicy będą mogli skorzystać z tej nowej opcji. Po pobraniu wideo na smartfon lub tablet użytkownik będzie mógł obejrzeć je przez określony czas, a po jego upłynięciu zostanie on z pamięci usunięty. Wedle pierwszych informacji plik ma mieć “ważność” przez dwie doby, ale każdorazowe włączenie aplikacji YouTube z aktywnym połączeniem sieciowym ma resetować licznik.

Creator-Blog

Creator-Blog

Co prawda obecnie znajduje się opcja wcześniejszego buforowania plików z listy subskrypcji oraz playlisty “do obejrzenia”, ale nadal aplikacja potrzebuje do działania sieci. Nie można też ręcznie zainicjować pobierania dowolnego materiału. Wprowadzenie możliwości pobierania do pamięci urządzenia dowolnego klipu i odtwarzania go poza zasięgiem połączenia internetowego to z pewnością krok do przodu.