Mobilny robot z działkiem - lepiej żeby był po twojej stronie

Niecodzienny, rodzinny zespół Beatty Robotics stworzył mobilnego robota, którego nazywa mechatronicznym czołgiem lub po prostu Mechatronem. Dlaczego jego twórcy tworzą niecodzienny zespól? W jego skład wchodzą ojciec i dwie córki w wieku 11 i 9 lat. Ich dzieło jest równie intrygujące jak jego twórcy.

Mechatron
Opancerzony Mechatron waży ponad 20 kg i wyposażony jest w działko wystrzeliwujące 1 000 plastikowych lub metalowych kulek na minutę. Działko wyposażone jest w 8 ultradźwiękowych czujników, które mogą ustalić dokładny dystans do wybranych obiektów. W trybie obronnym robot automatycznie namierza poruszające się obiekty i strzela w ich kierunku.

Trzy dodatkowe czujniki ultradźwiękowe znajdują się z przodu Mechatrona i pozwalają mu na wykrywanie obiektów na jego drodze, gdy działa w trybie autonomicznym. Rodzinny zespół Beaty Robotics wyposażył go również w elektroniczny głos, którego tembr wskazuje na to, że ten opancerzony robot wcale nie żartuje mówiąc: podstawowa broń uzbrojona i gotowa do strzału.

Zobacz również:

  • Dzieci są bardziej szczere w rozmowach z robotami niż z ludźmi

Mechatroniczny czołg, jak nazywają go twórcy, wyposażony jest w kółka AndyMark z rolkami zamontowanymi na nich pod kątem 45 stopni. Każde kółko ma swój własny silniczek, skrzynie biegów i oprogramowanie sterujące. Pozwala to przemieszczać się robotowi w każdym kierunku - również na boki oraz dookoła z zachowaniem orientacji działka i bez konieczności zawracania.

Poniżej materiał filmowy prezentujący Mechatrona w akcji.