Mobilny telewizor od Motoroli

Amerykański koncern Motorola zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej wersji swojego przenośnego odbiornika telewizyjnego - Mobile TV DH02. Urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Las Vegas targach CTIA.

Najważniejszą innowacją w urządzeniu - w porównaniu z poprzednią wersją, DH01 - jest zastosowanie w telewizorze dotykowego wyświetlacza, który, wedle deklaracji przedstawicieli koncernu, ma znacznie ułatwiać korzystanie z menu (użytkownik będzie mógł dowolnie przeciągać, przewijać, przesuwać ikony - np. pliki multimedialne).

Mobilny telewizor od Motoroli

Mobile TV DH02

Szczegółowych informacji na temat urządzenia na razie nie podano - wiadomo jednak, że będzie ono wyposażone w tuner oraz będzie potrafiło współpracować z sieciami HSDPA oraz GRPS (dzięki temu operatorzy sieci komórkowych będą mogli zaoferować swoim klientom całą gamę nowych usług multimedialnych). Mobile TV DH02 potrafi także odtwarzać pliki multimedialne i wyświetlać obraz zarówno w trybie "portretowym", jak i panoramicznym. Urządzenie wyposażono w czytnik kart SD, funkcję wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz moduł GPS. Zastosowany w nim wyświetlacz LCD charakteryzuje się rozdzielczością 480 x 270 pikseli.

Ceny mobilnego telewizora Motoroli na razie nie podano - przedstawiciele koncernu tłumaczą, że głównymi dystrybutorami urządzenia będą operatorzy komórkowi, dlatego ostateczna cena może być uzależniona nie tylko od wartości HD02, ale także od tego, jakie usługi znajdą się w oferowanym z nim pakiecie.