Mobion - mobilna ładowarka firmy MTI Micro

Firma MTI Micro zaprezentowała nowy rodzaj ładowarki. Energia będzie magazynowana w specjalnych kartridżach, które po wyczerpaniu będzie można wymienić na nowe. Każdy z nich zapewni do 25 watogodzin energii. To pierwsze tego typu rozwiązanie, które już niedługo będzie dostępne dla każdego użytkownika.

Energii zmagazynowanej w pojedynczym kartridżu jest na tyle dużo, że pozwoli ona na naładowanie przeciętnej baterii w telefonie aż dziesięciokrotnie. Dzięki niej możliwe będzie również odsłuchanie do 10 tysięcy utworów lub obejrzenie do 100 godzin filmów na odtwarzaczu mp3, a także na zrobienie ponad 6 tysięcy zdjęć profesjonalnym aparatem fotograficznym.

Mobion - mobilna ładowarka firmy MTI Micro

Mobion - mobilna ładowarka

Zaprezentowana właśnie ładowarka jest trzecią generacją produktów z linii Mobion. Dopiero teraz inżynierom z firmy MTI Micro udało się stworzyć urządzenie na tyle małe, tanie i wydajne, że można je nazwać w pełni mobilną ładowarką. Oparcie działania baterii m.in. na alkoholu metylowym pozwala na jej działanie w temperaturze od 0 do 40 stopni Celsjusza przy dowolnym poziomie wilgotności powietrza.

Mobion - mobilna ładowarka firmy MTI Micro

Prezes MTI Micro, Peng Lim, powiedział, że Mobion jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników będących cały czas w ruchu. Według niego przeciętny profesjonalista nosi ze sobą średnio ponad trzy urządzenia elektroniczne, które wymagają częstego i czasochłonnego ładowania. Wraz z koniecznością dostępu do gniazdka elektrycznego, ogranicza to ich mobilność. Z Mobionem urządzenia te mają być w końcu w pełni mobilne.

Mobion - mobilna ładowarka firmy MTI Micro

Mobion ma być dostępny na rynku do końca 2009 roku.