Mocarna tabliczka

Dotychczas zakup tabletu oznaczał pewne wyrzeczenia pod względem wyposażenia czy wydajności. Nowy Fujitsu-Siemens przynajmniej częściowo rozwiązuje ten problem.

Model Lifebook T4010 samą nazwą sugeruje, że nie jest tabletem sensu stricte (wówczas należałby do rodziny Stylistic). I faktycznie, równie blisko mu do zwykłego laptopa, jak do tabliczki, ponieważ jest przedstawicielem podejścia zwanego convertible: T4010 to na pozór klasyczny notebook, w którym wystarczy obrócić ekran i położyć na klawiaturze, żeby uzyskać typowy tablet (takie rozwiązanie jako pierwszy zastosował Acer).

Oczywiście za uniwersalność płaci się większymi wymiarami i wagą sprzętu, lecz w zamian otrzymujesz klawiaturę i konfigurację bez kompromisów. Na Lifebooku T4010 trudno się zawieść: Pentium M Dothan 1,8 GHz, 512 MB RAM, dysk 60 GB, napęd combo i bogate opcje komunikacyjne (dwa porty USB 2.0, 1 FireWire, IrDA, Bluetooth, WiFi 802.11b/g, czytnik kart MS/SD/MMC), zwielokrotnione dołączonym replikatorem portów, dają użytkownikowi dużą moc i swobodę pracy.

Tak mocna konfiguracja powinna zaowocować wysoką oceną wydajności w testach, jednak Lifebook T4010 ze względu na zastosowany zintegrowany układ graficzny Intela nie mógł dorównać maszynom z procesorami ATI. Niemniej szybki CPU pozwolił mu uzyskać bardzo dobre wyniki MobileMark2002 (czwarty rezultat w tej klasie cenowej i najlepszy z dotychczas testowanych tabletów). Również czas pracy na baterii, wynoszący od 234 do 258 minut, jest doskonałym wynikiem, którego inne tablety mogą pozazdrościć.

Jeśli szukasz urządzenia, które zapewni ci funkcjonalność tabletu, ale nie odbierze mocy i wyposażenia znanych z "normalnych" laptopów, Lifebook T4010 będzie świetnym wyborem - tym bardziej, że jego cena jest wyjątkowo atrakcyjna na tle produktów konkurencji.

Cena: 8700 zł

http://www.fujitsu-siemens.com.pl


Zobacz również