Mocne strony mp3

Jakie słowo jest częściej wprowadzane do wyszukiwarek internetowych niż "sex"? Macie trzy próby. Już wiecie?... Ok, nie męczcie się zbytnio. Tym słowem jest oczywiście "mp3". Szkoda tylko, że AltaVista przy takim zapytaniu wyświetla 4 miliony stron!


Jakie słowo jest częściej wprowadzane do wyszukiwarek internetowych niż "sex"? Macie trzy próby. Już wiecie?... Ok, nie męczcie się zbytnio. Tym słowem jest oczywiście "mp3". Szkoda tylko, że AltaVista przy takim zapytaniu wyświetla 4 miliony stron!

Gdybyście mogli odwiedzać jedną stronę na minutę, przejrzenie wszystkich zajęłoby wam jakieś 7 lat. Nawet najbardziej wytrwali zapewne zniechęciliby się gdzieś w połowie. Nie panikujcie jednak - my już wykonaliśmy za was brudną robotę. Wybraliśmy dziesięć maksymalnie "odjechanych" stron, miażdżących wszelką konkurencję. Znajdziecie tu 95% tego, co na wszystkich pozostałych stronach razem wziętych. A przeczytanie tego artykułu zajmie wam najwyżej kilka minut.

Kto chce zarobić?

Coraz więcej mówi się o sprzedaży utworów przez Internet. Bill Gates zastanawia się, co zrobić, żeby plików nie dało się równie łatwo kopiować, jak kolejnych wersji Wingrozy.

Ciekawi jesteśmy tylko, kiedy internauci dadzą się przekonać, że choć mp3 i tak wszędzie jest za darmo, to powinni za niego płacić. Mamy niejasne wrażenie, że w tym czasie kilka firm zdąży zbankrutować. Mimo to przedstawiamy śmiałków - należy się im szacunek już za samą odwagę, a brak szacunku - za chęć zdarcia z nas ostatnich groszy, zarobionych np. na pisaniu artykułów.

Znajdź sobie sam

Wiadomo że liczy się przede wszystkim "mięsko", czyli pliki mp3. Wspomnieliśmy już, że szukanie ich za pomocą AltaVisty czy HotBota wymaga benedyktyńskiej cierpliwości. Na szczęście, istnieją wyspecjalizowane narzędzia. Wprowadzacie nazwisko wykonawcy i po chwili wiecie, czy jego utwory są gdzieś do pobrania.

<HR>

www.mp3place.com.

Mocne strony mp3
O politycznej poprawności zapewne nigdy nie słyszeli panowie prowadzący www. mp3place.com. Bez żadnych skrupułów dowodzą w swoich artykułach, że mp3 to doskonałe narzędzie w rękach piratów, a elektroniczna sprzedaż muzyki może jeszcze długo pozostać w sferze bajek.

Szybsze bicie serca z pewnością spowoduje u was zbiór odnośników do największych na świecie archiwów mp3. Prowadzą one zarówno do zbiorów całkowicie legalnych, jak i całkowicie nielegalnych. Psst, nie mówcie o tym nikomu.

www.mp3.com.pl

Mocne strony mp3
Do niedawna serwis równorzędny wobec mp3.wp.pl, ale ostatnio jakby dostał lekkiej zadyszki. Wokół autora kręci się kilka dużych firm, z których część wcześniej próbowała przejąć mp3.wp.pl. Twórca najwyraźniej jednak stawia na niezależność - jak dotąd twardo odrzuca wszystkie przedstawiane mu oferty.

Zawartość strony zbliżona do mp3.wp.pl, tyle że rzadziej aktualizowana. Można pobrać sporo plików muzycznych, z których większość pozostaje w klimacie dyskotekowo-przytulankowym. Strona nie ma jednak charakteru archiwum - pliki pojawiają się i znikają. Mamy wrażenie, że niektóre z nich nie są w pełnie legalne.

www.liquidaudio.com

Mocne strony mp3
Najostrzej wystartowała amerykańska firma Liquid Audio, podobnie jak mp3.com notowana już na giełdzie. Opracowany przez nią format zapisu plików muzycznych teoretycznie zabezpiecza je przed nielegalnym kopiowaniem. Oznacza to, że albo zapłacimy, albo nie posłuchamy.

Niestety, na razie wybór utworów może zadowolić jedynie poszukiwaczy młodych talentów. Na internetową formę dystrybucji decydują się głównie mało znani wykonawcy, pragnący zwrócić na siebie uwagę. Gwiazdy pozostają przy wielkich wytwórniach, choć zdarza się, że udostępniają masom pojedyncze utwory.

http://mp3.wp.pl

Mocne strony mp3
Ten serwis od początku był tak dobry, że już wkrótce kilka dużych firm biło się o prawa do niego. Ostatecznie Huckster - autor strony - przystał na ofertę Wirtualnej Polski.

Odpalcie przeglądarkę, wpiszcie adres, a już po chwili przekonacie się, że to typowa strona "wszystko w jednym". Pełen przegląd oprogramowania, testy, porady - niczego nie brakuje. Jest też oczywiście muzyka, bez której porządna strona nie mogłaby istnieć. Wszystkie pliki są bezpłatne i w 100% legalne.

Wykonawcy raczej nie znani, poza wąskim kręgiem fanów, ale pod względem muzycznym często nie ustępują komercyjnym produkcjom znanym z list przebojów.

www.playdude.com

Mocne strony mp3
Przybyli, zobaczyli i pokochali - tyle można powiedzieć o ludziach odwiedzających ten serwis. O ile nie szukacie muzyki undergroundowo-ludowej, tutaj będziecie mogli oddać się prawdziwej muzycznej rozpuście.

Zupełnie dobrze zostaniemy obsłużeni, nie wychodząc poza własne podwórko. Najlepiej wklepać adres www.mp3.com.pl i przejść do działu "Szukaj" - na jednej stronie znajdziecie trzy najlepsze polskie wyszukiwarki mp3: MP3 Wizards, Sonyx i Search.pl. Jeżeli Telekomunikacja w przypływie dobroczynności nie zaoferuje wam bezpłatnego łącza z Internetem, warto zacząć od tej strony - wyniki dostaniemy szybciej, a wskazane pliki będą leżeć na serwerach w Polsce.

www.mp3.com

Mocne strony mp3
Królowa pośród stron o mp3. Nawet statystyka w przypadku tej witryny staje się interesująca. Przykłady? W zbiorach serwisu znajdują się dziesiątki tysięcy utworów - wszystkie darmowe. Dziennie pobiera je ponad 200 tysięcy osób. A inwestorzy tak uwierzyli w potencjał mp3.com, że podczas debiutu spółki na nowojorskiej giełdzie ceny jej akcji wzrosły trzykrotnie. Dziecinne fascynacje maklerów? Nie, gdy chodzi o miliony dolarów.

Mp3.com to w zasadzie serwis, taki jak mp3.wp.pl, tyle że pod każdym względem kilka razy większy (klasyczny przykład amerykańskiej gigantomanii).

Godne uwagi są zwłaszcza opisy sprzętu związanego z mp3.

Muzyka - za darmo. Wykonawcy - niezbyt znani, ale utalentowani. Wszystkie gatunki obecne, od muzyki klasycznej po postindustrialną. W każdym przypadku, korzystając z tego serwisu, będziecie w stanie stworzyć własną szafę grającą.