Mocne wejście Wii

Konsola Nintendo Wii jest już dostępna na amerykańskim rynku. Niedziela, dzień premiery platformy, obfitowała w mnóstwo ciekawych wydarzeń. Co więcej, w sieci, można już znaleźć pierwsze recenzje gier przeznaczonych na konsolę.

Mocne wejście Wii
Huczna premiera Wii zgromadziła przed centrum handlowym Toys R Us na Times Square około trzy tysiące graczy.

Była specjalna uroczystość, dobra muzyka, mnóstwo dziennikarzy, prezes Nintendo America oraz... Ogromna kolejka.

Osoby oczekujące na konsolę już dzień przed premierą zorganizowały pod sklepem specjalny obóz. Dzięki temu, mogły w dość komfortowych warunkach zająć najlepsze miejsca w kolejce.

Fani Nintendo są pewni, że popularność konsoli przebije produkty Sony i Microsoftu i przywróci Nintendo sławę, jaką cieszyła się w latach 80' i 90'. Według planów firmy, do końca roku na rynek ma trafić około cztery miliony sztuk Wii.

W porównaniu z dość "brutalnym wejściem" PS3 na rynek, premiera Wii była raczej spokojna. Organizatorzy zadbali o doskonałą ochronę miejsca wydarzenia - pracownicy Nintendo rozdawali nawet czapeczki, t-shirty i inne gadżety z logiem konsoli. Noc minęła w świetnej atmosferze.

Warto dodać, że pierwsze recenzje gier na platformę są dobre, aczkolwiek wypadają poniżej oczekiwań. Wielkim rozczarowaniem okazało się Red Steel. Świetne oceny zbiera natomiast The Legend of Zelda: Twilight Princess.

Wii trafi do Europy 8 grudnia bieżącego roku. Wszyscy, którzy przybędą w najbliższy weekend na Poznań Game Arena będą mieli okazję by osobiście przetestować konsolę.