Mocny amplituner z THX Select2

Firma Onkyo zaprezentowała nowy amplituner w klasie średniej - TX-SR703E. Urządzenie zastępuje model TX-SR702E, ale tym razem producent deklaruje zaczerpnięcie wielu rozwiązań z droższej wersji TX-NR800E.

TX-SR703E zawiera wszystkie obecne na rynku dekodery dźwięku przestrzennego, a także posiada certyfikat THX Select2 wraz z dekoderem THX Surround EX.

Dzięki konwersji sygnału wideo typu kompozyt i S-Video do postaci komponent, amplituner może być wykorzystany do włączenia w zaawansowaną instalację kina domowego. Podczas przeprowadzania procesu konwersji sygnału, bardzo istotne jest to, by zachowana była precyzyjna synchronizacja obrazu. W nowym aplitunerze Onkyo zastosowano układ TBC (Time Base Corrector) który zapewnia optymalne zsynchronizowanie czasowe obrazu z dźwiękiem.

Mocny amplituner z THX Select2

Ampltiuner Onkyo TX-SR703E

TX-SR703E wyposażony jest w automatyczną kalibrację systemu głośnikowego, wykorzystującą mikrofon i dwutonowy generator szumów. Onkyo. Automatyczna kalibracja systemu głośnikowego potrafi także, z dokładnością do 10Hz, podzielić przetwarzany sygnał między zestawami a aktywnym subwooferem, wyrównać poziom głośności poszczególnych kanałów, a także ustawić opóźnienie tak, by do słuchacza dźwięk docierał w tym samym czasie.

Kolejną przydatną funkcją w jaką wyposażony jest TX-SR703E, to odtwarzanie sygnału stereo w systemie multiroom. Amplituner wyposażony jest w wyjście głośnikowe, z którego można zasilić zestaw głośnikowy umieszczony w dodatkowym pomieszczeniu. System zezwala na równoczesne słuchanie dwóch niezależnych źródeł z różnymi poziomami głośności w dwóch oddzielnych pomieszczeniach.

Najnowszy produkt Onkyo wyposażony jest w łącze RI (Remote Interactive) dzięki któremu możliwe jest przewodowe sterowanie innymi urządzeniami Onkyo, a także współpraca ze stacją dokującą iPod (DS-A1).

Moc: 130W/kanał (6 Ohm)

Cena: 3999 zł