Moda na bezpłatne

Oprogramowanie freeware oraz open source jest zawsze na czasie i zdobywa sobie coraz większą rzeszę użytkowników. A my na bieżąco z gąszczu programów wyławiamy warte uwagi aplikacje.


Oprogramowanie freeware oraz open source jest zawsze na czasie i zdobywa sobie coraz większą rzeszę użytkowników. A my na bieżąco z gąszczu programów wyławiamy warte uwagi aplikacje.

Zarówno w zastosowaniach amatorskich, jak i profesjonalnych dostępne bezpłatne programy doskonale spełniają swoje zadanie. Przestały być kojarzone wyłącznie z produktami o niskiej jakości, tworzonymi w ramach hobby przez kilku programistów. Nierzadko zespoły odpowiedzialne za rozwój takich aplikacji pod względem liczby pracowników dorównują komercyjnym przedsięwzięciom, a czasem nawet przewyższają je. Poniżej prezentujemy kolejną porcję ciekawych programów.

BlackBox Password Manager 1.9 (OS)

Moda na bezpłatne

Obszerna encyklopedia filmowa Coollectora dostarczy ci wielu cennych informacji o filmach oraz ich obsadzie.

Zapisywanie haseł na kartce można porównać do powieszenia kluczy na drzwiach wejściowych od zewnątrz. Zapamiętywanie również nie jest najlepszym sposobem. Po pewnym czasie może się okazać, że połowa haseł oraz numerów PIN właśnie wyleciała ci z głowy. Proponujemy oprogramowanie pełniące funkcję wirtualnego, bezpiecznego archiwum. BlackBox Password Manager pozwoli zebrać w jednym miejscu hasła oraz numery PIN, uszeregowane według dowolnej kategorii. Dostęp do takich informacji musi być, oczywiście, ograniczony, dlatego program wymaga zdefiniowania hasła do bazy danych.

Domyślnie BlackBox Password Manager obsługuje kilka rodzajów haseł, ale w każdej chwili pozwala dodawać nowe (wraz z podkategoriami) i zmieniać już istniejące. Wprowadzając nową pozycję do bazy danych, możesz skorzystać z generatora haseł. Przy wpisywaniu własnego klucza będziesz mógł dowiedzieć się, czy jest wystarczająco trudne do złamania (dostępny jest specjalny analizator). W dowolnej chwili wyeksportujesz listę zgromadzonych haseł do pliku TXT, XML oraz CSV.

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/5044c

Coollector 2.10 (FR)

Moda na bezpłatne

Możesz spać spokojnie - BlackBox Password Manager przechowuje twoje hasła w sposób uporządkowany i bezpieczny.

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem kina, musisz mieć ten program. Coollector to baza danych o filmach, a jednocześnie doskonały sposób na zgromadzenie w jednym miejscu informacji o własnej wideotece. W zasobach aplikacji znajduje się obecnie ponad 40 tysięcy opisów pozycji filmowych, a także biografie blisko 90 tysięcy osób, które pracowały przy nich (począwszy od aktorów, reżyserów, scenarzystów, na pozostałych członkach ekipy produkcyjnej skończywszy). Baza programu jest stale uaktualniana.

Do dyspozycji użytkownika oddano wyszukiwarkę, dzięki której można łatwiej znaleźć film lub aktora, podając przy tym odpowiednie kryteria, takie jak rok produkcji czy gatunek dzieła. Coollector podaje również ceny filmów na różnych nośnikach (DVD, Blu-ray, HD DVD) w najpopularniejszych sklepach internetowych (przykładowo Amazon czy CDuniverse). Oczywiście, do bazy możesz również wprowadzić pozycje ze swojej kolekcji.

Pobierz:http://p1.pcworld.pl/r/9c617

Polecane programy freeware (Windows)

VSO Image Resizer 2.0.1.5

Oprogramowanie do szybkiej zmiany rozdzielczości dużej liczby cyfrowych zdjęć i przygotowania do publikacji w Internecie.

p1.pcworld.pl/r/802dd

SUMo 1.9.0.46

Aplikacja do monitorowania dostępnych aktualizacji programów zainstalowanych w systemie operacyjnym.

p1.pcworld.pl/r/9c082

RunAsDate 1.03

Niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest uruchamianie określonego programu o zdefiniowanej porze.

p1.pcworld.pl/r/007cc

Free Audio Editor 2008 4.9.6

Podręczny edytor audio umożliwiający nagrywanie dźwięku z dowolnego źródła oraz obróbkę plików WAVE, MP3, WMA oraz OGG.

p1.pcworld.pl/r/ed2c9

System Cleanup 1.7.501

Pakiet narzędzi zaprojektowany z myślą o oczyszczaniu twardego dysku ze zbędnych plików.

p1.pcworld.pl/r/fe8ee

NTFS Undelete 0.93

Zadaniem aplikacji jest odzyskiwanie utraconych plików z partycji NTFS, nawet po usunięciu.

p1.pcworld.pl/r/331fd

Retriever 1.1

Menedżer pobierania plików obsługujący dodatkowo transmisję danych z serwerów FTP oraz protokół BitTorrent.

p1.pcworld.pl/r/b57e8