Modecom Beam - domowe centrum dowodzenia w Twoim smartfonie

Do oferty firmy Modecom trafił ciekawy produkt, który umożliwia sterowanie za pomocą smartfonu lub tabletu dowolnymi urządzeniami, wyposażonymi w czujnik podczerwieni.

Modecom Beam to miniaturowych rozmiarów rozmiarach (32 mm x 32 mm x 11 mm i 14 gramów wagi ) produkt, który pozwala przekształcić dowolny, wyposażony w moduł Bluetooth smartfon w domowe centrum zarządzania urządzeniami sterowanymi podczerwienią. Dzięki temu obsługę dużej liczby pilotów użytkownik zredukuje do jednego produktu o niewielkich rozmiarach.

Zasada działania Modecom Beam jest bardzo prosta i sprowadza się do wykonania dosłownie kilku prostych czynności. Modecom Beam wyposażony jest w moduł bezprzewodowej komunikacji Bluetooth 4.0 za pomocą którego nawiązuje on połączenie ze smartfonem. W pamięci połączonego z Modecom Beam smartfonu należy zainstalować dostarczoną przez producenta, łatwą w obsłudze aplikację z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Następnie w kilku krokach urządzenie nauczy się pracy z dowolnym pilotem, którego zastąpi. Warto dodać, że Modecom Beam może współpracować z dowolną liczbą urządzeń, a raz skonfigurowane ustawienia można dzielić z innymi domownikami np. za pomocą kodu QR.

Zobacz również:

  • Najlepsze obudowy komputerowe 2022 [RANKING]

Lista kompatybilnych z Modecom Beam urządzeń jest bardzo długa i zawiera zarówno produkty z kategorii RTV (telewizory, odtwarzacze DVD i Blue-ray, zestawy kina domowego, tunery telewizyjne, odbiorniki telewizji satelitarnej, sprzęt Hi-Fi, projektory), jak i wszelkiego rodzaju sprzęty domowe sterowane podczerwienią (klimatyzatory, elektryczne żaluzje, włączniki światła, wentylatory). Jak zapewnia producent smart_kontroler jest kompatybilny z 99% dostępnych na rynku urządzeń. Zasięg działania urządzenia wynosi około 10 metrów. Zakres częstotliwości podczerwieni to 33KHz - 56KHz.

Cena detaliczna nie została jeszcze ustalona ale wg. informacji uzyskanych od producenta nie będzie wyższa niż 199 złotych brutto.

Modecom Beam jest pierwszym produktem firmy Modecom z kategorii Smart Home. Według informacji, które uzyskaliśmy od producenta w najbliższym czasie firma zapowiada rozszerzenie portfolia produktowego o całą linię produktów z tej kategorii.