Modemowy aparat fotograficzny Polaroida

Firma Polaroid zapowiedziała premierę 'modemowego aparatu cyfrowego' który pozwala na bezpośrednie umieszczenie obrazów w Internecie, bez potrzeby korzystania z komputera.

Najnowszy model cyfrowego aparatu fotograficznego zaprezentowany przez firmę Polaroid umożliwia bezpośrednie umieszczenie wykonanych zdjęć w Internecie, bez potrzeby korzystania z komputera. Modemowy aparat Polaroida podłącza się po prostu do telefonu i wysyła zdjęcia w Sieć.

Firma Polaroid przedstawiła też podczas COMDEX prototypy 'cyfrowej ramki do zdjęć' (digital picture frame), która jest w stanie pobierać i wyświetlać fotografie z Sieci wysłane np. przez znajomych z wakacji. Poza tym zaprezentowano serię drukarek do zdjęć cyfrowych, które mogą pracować bez udziału komputera. Jeden z oferowanych modeli to drukarka, która bezprzewodowo komunikuje się 'z cyfrową ramką na zdjęcia' za pomocą standardu IrDA (Infrared Data Association), a przyszłe wersje mają wykorzystywać Bluetooth albo inną technologię radiową.

'Cyfrowe aparaty fotograficzne zastąpią tradycyjne w ciągu najbliższych dwóch lat, bowiem aparat 3 megapikselowy oferuje już jakość obrazu taką jak konwencjonalne aparaty", twiedzi Gerry Purdy z firmy analitycznej Mobile Insights.

www.polaroid.com


Zobacz również