Modern Combat 5: Blackout debiutuje na Androidzie, iOS i Windows Phone

Nowa i długo oczekiwana gra studia Gameloft zadebiutowała dzisiaj zgodnie z planem w sklepach z aplikacjami na smartfony i tablety. Modern Combat 5: Blackout jest już dostępne dla wszystkich chętnych użytkowników mobilnych systemów Android, iOS i Windows Phone.

Modern Combat 5: Blackout to już piąta odsłona serii gier FPS, która często nazywana jest “mobilnym Call of Duty”. Tytuł zachwyca zaawansowaniem i oprawą graficzną, która stoi na najwyższym poziomie. Gracze mogą bawić się przy kampanii singleplayer oraz w trybie mutli, gdzie mogą zmierzyć się ze znajomymi i innymi graczami z całego świata. Do wyboru są cztery klasy postaci nazwane Assault, Heavy, Recon oraz Sniper, co dywersyfikuje rozgrywkę.

Gra Modern Combat 5: Blackout dostępna jest dostępny w sklepach z aplikacjami Google Play, App Store i " target="_blank" class="link">Windows Phone Store i kosztuje 22,99 w przypadku wersji na Androida oraz na smartfony z oprogramowaniem Microsoftu. Użytkownicy tabletów i smartfonów z systemem mobilnym Apple muszą zapłacić równowartość 5,99 euro. To dość sporo jak na mobilną produkcję, ale w zamian za to twórcy gry zrezygnowali ze znienawidzonych przez wielu graczy mikropłatności.

Zobacz również:

  • Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze#
Modern Combat 5: Blackout debiutuje na Androidzie, iOS i Windows Phone

Niestety, nowa gra ma ze względu na jakość grafiki i zaawansowane efekty ma dość spore wymagania. Modern Combat 5: Blackout może mieć problemy z uruchomieniem się na słabszych urządzeniach. Gra wymaga też stałego połączenia z internetem, co może nie spodobać się posiadaczom tabletów w wersji bez modemu 3G/LTE, jeśli będą chcieli uruchomić grę poza zasięgiem sieci Wi-Fi.