Modern Combat 5: Blackout od Gameloftu zmierza na smartfony i tablety

Studio Gameloft zapowiedziało nową grę mobilną z gatunku FPS już na targach E3, ale do tej pory nie znaliśmy jeszcze daty premiery tego tytułu. Wreszcie twórcy odsłonili karty. Najnowsza odsłona serii mobilnych strzelanek o nazwie Modern Combat 5: Blackout trafi na smartfony i tablety pod koniec lipca.

Modern Combat to seria gier mobilnych z gatunku FPS, która od lat zachwyca graczy zaawansowaną trójwymiarową grafiką oraz niesamowitą grywalnością. Za wydawanie kolejnych części odpowiedzialne jest studio Gameloft. Kolejna, piąta już odsłona tego shootera zapowiedziana została już podczas ostatnich targów E3, ale twórcy nie podali wtedy oficjalnej daty premiery Modern Combat 5: Blackout.

Nowa odsłona serii jednych z najlepszych strzelanek mobilnych przeniesie graczy do takich miast, jak Wenecja i Tokio. Posiadacze smartfonów i tabletów będą mogli też wybrać, jaką klasą postaci będą chcieli zagrać, a na liście znalazły się takie pozycje jak Assault, Heavy, Recon i Sniper. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza dostępny będzie też multiplayer pozwalający na synchronizację poziomów doświadczenia.

Dokładna data premiery Modern Combat 5: Blackout to 24 lipca, czyli za równe dwa tygodnie. Nowa mobilna produkcja od Gameloftu trafi na smartfony i tablety użytkowników systemów Google Android, Apple iOS oraz Microsoft Windows Phone. Gra najpewniej będzie płatna, ale producent nie udzielił jeszcze informacji na temat tego, jak będą się prezentować ceny na poszczególne platformy.

źródło: Gameloft