Modern Combat 5 wyciekło przed premierą w towarzystwie nowego zwiastuna wideo

Modern Combact 5 o podtytule Blackout to jedna z najbardziej oczekiwanych gier mobilnych tego roku, która trafi do sprzedaży już za dwa dni. Gameloft, czyli studio odpowiedzialne za ten tytuł, wypuściło właśnie nowy zwiastun i zajęte jest teraz banowaniem osób, które pobrały tytuł nielegalnie przed premierą.

Nowy tytuł od studia Gameloft zadebiutuje oficjalnie na urządzeniach mobilnych już w czwartek. Modern Combat 5: Blackout to kolejna część serii gier z gatunku FPS na smartfony i tablety. Te gry od zawsze urzekają świetną oprawą graficzną i grywalnością na najwyższym poziomie. Twórcy przekonują, że nie inaczej będzie w przypadku piątej części i nazywanie serii Modern Combat mobilną wersją Call of Duty nie jest pozbawione podstaw.

Niestety, Gameloft musi sobie teraz radzić z problemem piractwa. Po zorganizowaniu konkursu dla graczy w ramach promocji nowego tytułu do wygranych wysłane zostały pliki .apk z nową grą jeszcze przed premierą. Niestety, ktoś podzielił się tym plikiem w internecie, a gracze z całego świata zaczęli nielegalnie pobierać grę. Może ich spotkać niemiła niespodzianka, ponieważ Gameloft banuje konta graczy, którzy pobrali grę przed premierą.

Modern Combat 5: Blackout od Gameloftu oferowane będzie za równowartość siedmiu dolarów. Nie jest to co prawda mało jak na mobilną produkcję, ale twórcy obiecali, że w zamian za to nie będzie w niej żadnych mikropłatności. Gra trafi równocześnie już 24 lipca na smartfony i tablety z systemami Android, iOS oraz Windows Phone, ale posiadacze słabszych urządzeń mogą się rozczarować, bo twórcy ostrzegają o bardzo wysokich wymaganiach tego tytułu.