Modern Warfare 3 bije rekordy - po 5 dniach najlepiej zarabiający produkt w historii rozrywki?

Call of Duty Modern Warfare 3, popularny shooter wojenny, jest obecnie najlepiej sprzedającym się produktem rozrywkowym w historii. Modern Warfare 3 zebrał już 775 milionów USD na całym świecie w ciągu tylko 5 dni. A to oznacza, że Modern Warfare 3 stała się najlepiej zarabiającą grą w historii.

Call of Duty Modern Warfare 3

Ostatnio pisałem, ze fani szaleją na punkcie Modern Warfare 3. Teraz potwierdzają to dane finansowe.

Modern Warfare 3 pobił Mrocznego Rycerza

Modern Warfare 3 w 5 dni stała się nie tylko najlepiej zarabiającą grą, ale pobiła nawet rekordy należące do najpopularniejszych filmów. Dla przykładu, wielki kinowy hit, Mroczny Rycerz po 5 dniach miał na koncie jedynie 204 miliony USD na całym świecie (według danych z Box Office Mojo).

Do Avatara wciąż daleko?

Najbardziej dochodowy produkt w historii to wciąż Avatar (2,8 miliarda USD). Poprzedni Call of Duty: Black Ops zarobił 650 milionow USD w ciągu pierwszych 5 dni, a całościowe zarobił miliard w ciągu pierwszych sześciu tygodni.

A to nie jedyny rekord, jaki pobił już Modern Warfare 3.

Modern Warfare 3 - pobite rekordy

1. Modern Warfare 3 pobił rekord w sieci Xbox LIVE - aż 3.3 miliona unikalnych użytkowników zagrało pierwszego dnia w sieci

2. Ponad 3.3 miliona unikalnych użytkowników grało w Modern Warfare 3 8 listopada (w Black Ops tylko 2,6 miliona).

3. W Modern Warfare 3 pierwszego dnia jednocześnie grało najwięcej ludzi na PlayStation Network

Call of Duty to maszynka do robienia pieniędzy?

Activision podaje, że seria Call of Duty zarobiła już ponad 6 miliardów USD na całym świecie. Kosmiczne pieniądze. To już prawdziwy biznes. Co ciekawe, opinie o Modern Warfare 3 są bardzo nieprzychylne, a nawet pomimo tego grze udaje się bić rekordy finansowe. Activision stworzyło markę, która znosi złote jaja. Każdy producent i wydawca marzy o takim sukcesie. Ale czy Activision nie zniszczy swojej maszynki do zarabiania pieniędzy, robiąc coraz gorsze gry z serii Call of Duty, które będą jedynie słabą kopią poprzedników?

Czy słaby poziom Modern Warfare 3 grozi utrata popularności w przyszłości, czy też gracze i tak w ciemno kupią następną część? Co o tym myślicie?