Modern Warfare 3 - garść szczegółów dotyczących nowej odsłony słynnej serii (nieoficjalnie)

Chociaż Activision wciąż oficjalnie nie potwierdziło, że w tym roku Modern Warfare 3 w ogóle trafi na rynek, to z nieoficjalnych doniesień wynika, że Modern Warfare 3 powstaje pełną parą. Oto garść ciekawych szczegółów na temat tej gry, które przedostały się do sieci.

Modern Warfare 3

Co nas czeka w Modern Warfare 3? Oto informacje, które zebrał serwis Kotaku.

Modern Warfare 3 zaczyna się tam, gdzie kończy się Modern Warfare 2. Gracz zagra wieloma postaciami Będą to m.in. rosyjski agent, członek brytyjskiego SAS, czołgista, strzelec samolotu AC-130 oraz kilka postaci znanych z poprzednich części gry.

Od Manhattanu po Dubaj - 15 misji w Modern Warfare 3

Kampania dla pojedynczego gracza będzie zawierała ok. 15 misji - zaczynając od rosyjskiej inwazji Manhattanu i kończąc na finałowej bitwie w Dubaju. Jakie miejsca na świecie zwiedzimy tym razem? Będzie to m.in. Brooklyn (Nowy Jork), Lambeth (Londyn) oraz Mogadishu (Somalia). Misje mają być zrobione w stylu Infinity Ward czyli serii krótkich, spektakularnych sekwencji z szybko zmieniającą się akcją. Będą też pojazdy - na pewno skorzystamy z czołgu oraz samolotu AC-130.

Rozwiązane tajemnice Modern Warfare

Kampania singlowa ma dać odpowiedzi na większość nierozstrzygniętych pytań oraz wyjaśnić losy bohaterów z dwóch pierwszych części Modern Warfare. Poza tym pojawią się też zupełnie nowe postacie, które mają odgrywać ważną rolę w przyszłych częściach serii. Na razie podano ksywy dwóch członków Delta Force - “Frost" i "Sandman".

Pogromcy Bin Ladena w Modern Warfare 3?

Możliwe, że pojawi się SEAL Team Six, czyli jednostka, która zabiła Osamę Bin Ladena. Nie wiadomo jednak w jakim charakterze “foki" pojawią się w grze.

Multiplayer - 20 map i dwa nowe tryby w Modern Warfare 3

Teraz czas na to, na co chyba ostrzy zęby większość fanów Call of Duty - tryb multiplayer. W trybie wieloosobowym Modern Warfare 3 dostaniemy 20 map multiplayer, ale nie wiadomo, ile z nich znajdzie się w podstawce gry, a ile w dodatkach DLC. Multiplayer zawiera dwa nowe tryby Spec Ops o nazwach Survival i Mission. Reszta to znane już nam tryby wieloosobowe z poprzednich części.

Modern Warfare 3 w listopadzie?

Z przecieków wynika, że najprawdopodobniej Modern Warfare 3 ukaże się na rynku 8 listopada, co wpisuje się w dotychczasowy kalendarz wydawniczy serii Call of Duty.

Na razie żadnej z tych informacji nie potwierdziło Activision, ale informacje pozyskane przez Kotaku wydają się dość przekonujące.