Modern Warfare 3 skorzysta ze STEAM-a, Battlefield 3 nie

Call of Duty: Modern Warfare 3 korzystać będzie z dobrodziejstw serwisu STEAM. Niestety tego samego nie będzie można powiedzieć o największym konkurencie tego wybitnego shootera, grze Battlefield 3, w której dostępne będzie jedynie konkurencyjne rozwiązanie stworzone przez Electronic Arts.

Call of Duty: Modern Warfare 3 korzystać będzie z serwisu STEAM w podobny sposób co Black Ops. Usługa Valve ułatwi zarządzanie osiągnięciami, zapewni systematyczne i automatyczne aktualizacje i wiele więcej. Niestety tego samego nie da się powiedzieć o grze Battlefield 3.

FPS przygotowywany przez Electronic Arts korzystać będzie z usługi Origin (i tylko niej), co wiązać się będzie z różnymi ograniczeniami, m.in. możliwością posiadania tylko jednego profilu.

Modern Warfare 3 skorzysta ze STEAM-a, Battlefield 3 nie

Call of Duty: Modern Warfare 3 będzie współpracować z serwisem STEAM

Co za tym idzie, Battlefield 3 jest obecnie dostępny w sprzedaży poprzez platformę STEAM i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miał być. Electronic Arts jest bowiem mocno zdeterminowane do tego, by wypromować Origin swoimi (skądinąd często dobrymi) tytułami.

Przyznam się szczerze, że cała sprawa średnio mi się podoba i niejako pozostaje w opozycji do niektórych, podstawowych założeń idei cyfrowej dystrybucji. W całej zabawie chodzi przecież o to, by graczowi UŁATWIĆ zarządzanie grami. By były one dostępne w jednym miejscu.

Czarno to jednak widzę, jeśli każdy producent gier będzie tworzył własną platformę i tylko na niej publikował swoje produkcje. Fajnie byłoby dać użytkownikom wybór...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: