Modna Nokia

Nokia - wraz ze znanym projektantem mody Kenzo - zaprezentowała nowy model telefonu komórkowego Nokia 8210.

Nokia 8210 jest dwusystemowym telefonem GSM 900/1800, który obsługuje również rozszerzone pasmo GSM, tzw. EGSM. Technologia ta umożliwia swobodne korzystanie z telefonu nawet w rejonach o dużym natężeniu ruchu w sieci.

Telefon obsługuje wszystkie ważniejsze języki europejskie i azjatyckie, m.in. chiński, umożliwia wybieranie ośmiu numerów głosem oraz przesyłanie symboli graficznych. Rozszerzono też możliwość wyboru sygnałów wywołania, których jest aż 40, a pięć z nich użytkownik może wprowadzić samodzielnie.

Telefon waży zaledwie 79 gramów i jest dostępny w siedmiu różnokolorowych, stylowych obudowach z serii Xpress-on. Urządzenie ma też wbudowany port na podczerwień, który może być wykorzystany do przekazywania danych do komputera PC i drukarki lub wymiany informacji między telefonami (np. przesyłania danych teleadresowych). Akumulator litowy zapewnia 3 godz. 20 min rozmowy i czas gotowości - 150 godzin. W listopadzie Nokia 8210 znajdzie się w sprzedaży w Europie i Azji.

Telefon pokazano na pokazie mody, który odbył się z okazji obchodów 30. rocznicy istnienia firmy słynnego projektanta Kenzo. Relację z obchodów 30-lecia pracy twórczej Kenzo można obejrzeć w Internecie pod adresem www.nokia.com/phones/livestyle/