Modny sport z Ameryki

3DO we współpracy z jednym z najlepszych baseballistów zza oceanu przygotowuje nową grę o odbijaniu metalowym kijem piłki, lecącej z zawrotną prędkością.

Znany amerykański baseballista Sammy Sosa (wybrany w poprzednim sezonie na gracza roku w amerykańskiej lidze MLB) podpisał kontrakt z 3DO, którego owocem ma być produkt o nazwie High Heat Baseball 2001.

Tytuł ten będzie pierwszej klasy symulacją gry w baseball. Ogromna baza danych ma zawierać informacje o wszystkich aktualnie zakontraktowanych w lidze MLB graczach, łącznie z ich indywidualnymi charakterystykami oraz unikatowym wyglądem każdego z nich (m.in. skanowane zdjęcia twarzy). Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to będą w niej obowiązywać wszystkie standardowe przepisy, a prezentacja całości będzie wyglądać niczym najlepsze relacje telewizyjne, uwzględniające ujęcia z wielu kamer i wyświetlane na ekranie informacje (meczowe statystyki, składy drużyn itp.).

Autorzy zadbają również o przygotowanie kilku ciekawych trybów prowadzenia gry, a także o ustawienie odpowiedniego poziomu trudności. Sammy Sosa High Heat Baseball powinien ukazać się już wiosną w wersji na PC i konsolę PlayStation.


Zobacz również