Modularne smartfony wkrótce w rękach deweloperów. Zobacz nowy film promocyjny

Do premiery rynkowej modularnych smartfonów zbudowanych w ramach projektu Ara coraz bliżej. Zobacz nowy film Google prezentujący czego możemy oczekiwać po tych gadżetach.

Firma Google podzieliła się kilkoma istotnymi informacjami na temat projektu Ara zakładającego wprowadzenie na rynek smartfonów cechujących się modularną konstrukcją, czyli taką, która pozwala, podobnie jak komputer PC, na wymianę z czasem różnych kluczowych podzespołów (np. aparatu). Wynika z nich, że prototyp urządzenia jest już od pewnego czasu używany jako podstawowy smartfon przez 30 pracowników Google.

Dodatkowo dowiadujemy się, że obecnie trwają prace nad 5,3-calowym prototypem modularnego smartfona w wersji przeznaczonej dla deweloperów i oferującej "wszystkie kluczowe komponenty platformy". Urządzenie trafi do ich rąk jeszcze tej jesieni, co oznacza, że pierwsze konsumenckie modele dostępne będą na rynku w 2017 roku.

Projekt Ara - nowy film

Partnerzy Google przy projekcie Ara to firmy takie jak Panasonic, TDK, iHealth, E Ink, Toshiba, Sony Pictures Home Entertainment i Samsung. Internetowy gigant udostępnił właśnie nowy film, na którym możemy zobaczyć efekt tej współpracy.