Modularny smartfon Google - cena 50 USD. Bez dostępu do sieci komórkowej

Google, a konkretnie grupa Advanced Technology and Projects, ciężko pracuje nad projektem Ara, który zakłada stworzenie modularnego smartfona. Dzisiaj poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na jego temat.

Modularny smartfon rozwijany w ramach projektu Ara to "dziecko" grupy Advanced Technology and Projects. Jej przedstawiciel w udzielonym właśnie wywiadzie dla Time podzielił się interesującymi informacjami na jego temat. Wynika z nich, że:

- Project Ara zakłada stworzenie smartfona, którego bazowa wersja będzie kosztowała 50 USD. Zaoferuje ona jednak jedynie moduł WiFi, natomiast moduł pozwalający na dostęp do sieci komórkowej trzeba będzie dokupić osobno

- Project Ara zostanie zbudowany wokół endoszkielet dostarczanego przez firmę Google, co pozwoli jej na kontrolowanie rozwoju platformy

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]

- Project Ara zakłada dostarczenie na rynek smartfonów w trzech rozmiarach

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że istnieje już prototyp modularnego smartfona, którego grubość wynosi 9,7 mm.

Kwietniowa konferencja

Na koniec jeszcze jednak ważna informacja. W dniach 15-16 kwietnia Google przeprowadzi konferencję poświęconą projektowi Ara, podczas której zamierza się skupić na Ara Module Developers’ Kit (MDK), czyli otwartej platformie "zawierającej wszystko, co potrzebne do zaprojektowania modułu Ara". Powinniśmy wówczas (mam nadzieję) zobaczyć też na żywo wspomniany prototyp.

Transmisję z konferencji można będzie obejrzeć w Internecie.