Modularny smartfon Google "na żywo". Zobaczcie 25-minutowy film

Google pracuje nad modularnym smartfonem (Project Ara), który pozwalał będzie użytkownikowi na samodzielne skompletowanie podzespołów oraz ich wymianę w przyszłości. Zapraszam do obejrzenia filmu, na którym możemy zobaczyć projekt takiego urządzenia.

Project Ara, czyli projekt Google zakładający stworzenie modularnego smartfona (będzie składał się z modułów, które w razie konieczności użytkownik będzie mógł zaktualizować) cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentów. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że internetowy gigant planuje przeprowadzić w dniach 15-15 kwietnia konferencję poświęconą temu rozwiązaniu skupiając się przede wszystkim na prezentacji Ara Module Developers’ Kit (MDK), czyli otwartej platformy, która "zawiera wszystko co potrzebne do zaprojektowania modułu Ara". Nieco później dowiedzieliśmy się natomiast, że podstawowa wersja takiego urządzenia (pozbawiona modułu GSM) będzie kosztowała ok. 50 USD.

Koncept modularnego smartfona na filmie

Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam film, na którym jeden z członków grupy zajmującej się rozwojem modularnego smartfona prezentuje jego koncept o nazwie Google Ara. Dodatkowo dowiadujemy się z niego, że:

- modularny smartfon będzie dostępny w trzech rozmiarach: mini (ekran o przekątnej ok. 4 cali), medium (poniżej 5 cali) i największym spełniającym wymagania definicji phabletu

- sam endoszkielet (podstawa, do której będziemy podłączali poszczególne moduły) powinien kosztować ok. 15 USD

- Google zamierza uruchomić oficjalny sklep z modułami. Zamierza także zachęcać do tego samego deweloperów

Poniżej wspomniany film (przewińcie do piątej minuty):