Modularny smartfon Google pozwoli na wymianę modułów podczas działania

Modularny smartfon Google będzie pozwalał na wymianę większości modułów bez potrzeby wyłączania zasilania.

W ramach Projektu Ara rozwijany jest modularny smartfon Google, którego kluczową cechą będzie możliwość złożenia urządzenia z elementów, które sami wybierzemy (np. RAM, flash, aparat, SoC) oraz z czasem w razie potrzeby przeprowadzenia niezbyt kosztownego upgrade'u. Podczas konferencji Linaro Connect US 2014 lider zespołu Ara Paul Eremenko podzielił się kolejnymi interesującymi informacjami na temat tego rozwiązania. Wynika z nich, że użytkownik modularnego smartfona będzie mógł bez jego wyłączania wymienić wybrany moduł.

Czy to będzie przydatne? W niektórych przypadkach bardzo. Wyobraźmy sobie bowiem np. sytuację, że prowadzimy bardzo ważną rozmowę, lecz za chwilę wyczerpie nam się bateria. Wówczas będziemy mogli wymienić wyczerpany akumulator na naładowany bez potrzeby przerywania rozmowy na kilka minut. Oczywiście operacja ta wymagała będzie zastosowania funkcji zapewniającej niewielką rezerwę energii.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]

Eremenko twierdzi, że jedynymi modułami, których nie będziemy mogli w ten sposób wymienić będą moduły z wyświetlaczem i układem SoC.

Projekt Ara - garść informacji

Z dotychczasowych informacji wynika, że pierwszy smartfon zbudowany w oparciu o Projekt Ara będzie miał premierę w styczniu 2015 roku. Cena podstawowego modelu ma być ponoć ustalona na poziomie 50 USD.