Modularny smartfon Motoroli coraz bliżej. Pojawiła się też konkurencja

Motorola potwierdziła, że prototyp modularnego smartfona jest już prawie gotowy. Ponadto chińska firma Xiaomi zadeklarowała, że również zainteresowana jest budową takiego urządzenia.

Project Ara to bardzo interesujące rozwiązanie w postaci modularnego smartfona, który pozwoliłby użytkownikowi dobierać wedle uznania poszczególne elementy (nie tylko obudowę, ale również np. aparat fotograficzny). Ostatnie doniesienia potwierdzają, że do jego debiutu rynkowego może być naprawdę blisko. Dennis Woodside, szef Motoroli, potwierdził bowiem właśnie, że wkrótce zbudowany zostanie prototyp takiego urządzenia. Zdradził też dodatkowo, że Project Ara będzie stanowił rozwinięcie systemu personalizacji exterior/backplate" target="_blank" class="link">Moto Maker, z którego mogą skorzystać obecnie osoby zainteresowane zakupem smartfona Moto X.

Pojawiła się konkurencja

Przy tej okazji warto również dodać, że na horyzoncie być może pojawi się niedługo konkurencja w postaci chińskiej firmy Xiaomi, która zapowiedziała wczoraj, że bierze pod uwagę budowę modularnych smartfonów.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
  • Apple Watch Series 7 - ceny, przecieki, oficjalne informacje [17.10.2021]#

___________

To świetna informacja dla konsumentów. Oznacza bowiem, że prace nad systemem szybko posuwają się do przodu. Wydaje się więc pewne, że modularne smartfony prędzej, czy później (z naciskiem na prędzej) zagoszczą na rynku.