Modularny smartfon Motoroli coraz bliżej. Pomoże druk 3D

Motorola nawiązała współpracę z firmą 3D Systems mającą na celu rozwój projektu budowy modularnych smartfonów pozwalający na upgrade sprzętu podobnie jak w przypadku komputerów PC.

Kilka tygodni temu firma Motorola zaprezentowała Projekt Ara, czyli otwartą platformę, która zakłada stworzenie smartfona składającego się z wielu modułów. Właściciel takiego urządzenia miałby możliwość przeprowadzenia jego upgrade'u. Oznacza to więc np., że gdyby z czasem uznał, iż wykorzystywany przez niego moduł aparatu fotograficznego jest za słaby, mógłby go samodzielnie wymienić na lepszy. Rozwiązanie to pozwoliłoby więc konsumentom na odczuwalne zmniejszenie wydatków oraz dodatkowo przyczyniłoby się do zmniejszenia szkodliwego wpływu na środowisko, jaki wywiera przemysł stojący za produkcją smartfonów.

Motorola + 3D Systems

Motorola obiecała ponadto, że już tej zimy udostępni wersję alfa zestawu Module Developer's Kit. Dała tym samym jasny sygnał, że projekt ma szansę na w miarę szybką realizację (powiedzmy za rok, a nie za 5, czy 10 lat). Dzisiaj wiemy już, że faktycznie nabiera tempa i dodatkowo idzie w interesującym kierunku. Firma 3D Systems (dostarcza na rynek m.in. drukarki 3D) poinformowała bowiem, że nawiązała wieloletnią współptracę z Motorolą mającą na celu stworzenie wspierającej projekt Ara wydajnej platformy produkcyjnej opartej na technologii druku przestrzennego. Zapowiedziała przy tym poszerzenie gamy wykorzystywanych przez siebie materiałów (m.in. o materiały przewodzące) oraz produkcję pierwszych na rynku obudów i modułów smartfona Ara.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 20.10.2021]

Czekam z niecierpliwością na pierwsze efekty tej współpracy.

Więcej informacji: 3D Systems