"Moje nagie foty" na nasza-klasa.pl to żart a nie włamanie

Wielu użytkowników serwisu nasza-klasa.pl zaobserwowało ostatnio na swoich profilach nieoczekiwane wpisy. W Śledziku pojawiły się propozycje obejrzenia "nagich fot" wraz z towarzyszącym im linkiem do stron WWW. Okazuje się, że jest to efekt rosnącej popularności pewnej techniki publikowania informacji w komunikatorze naszej-klasy, którą zaprezentował niejaki Kacper, autor strony kacpero.pl.

Zamieszanie wokół wpisów "Kocham Cię Kacper" i ogłoszeń o "nagich fotkach" opisaliśmy w blogu PCWorld. Przypomnijmy - jeśli w czasie oglądania Śledzika innych osób z naszej-klasy użytkownik kliknął przycisk Wyślij, w jego własnym Śledziku wklejany był kod iframe [ilustracja 1].

Wskutek tego w komunikatorze naszej-klasy pojawiał się wpis "Kocham Cię Kacper <3 ;* || www.kacpero.pl/koks.php <- zobacz to xD".

Namierzyliśmy Kacpra

Skontaktowaliśmy się z autorem "włamania". Kacper, twórca strony kacpero.pl [nazwisko do wiadomości redakcji] za najśmieszniejszy w całej tej sytuacji uważa fakt, że wprowadzenie zamieszania na taką skalę wcale nie było jego intencją. "Żart wysłałem tylko 3 znajomym (i ustawiłem w opisie na GG), nie miałem pojęcia, że aż tak się rozejdzie. Po jakichś 2/3 godzinach zacząłem dostawać wiadomości od kumpli ze Szczecina, Warszawy, Poznania (...), że mój link do nich dotarł). Po godzinie 12 zauważyłem, że cała strona już leżała."

"Napisałem do hostingu. Okazało się, że ruch był ogromny - 900 odwiedzin na sekundę i wyłożyłem cały serwer. Dlatego zablokowali domenę kacpero.pl." Po podliczeniu statystyk z kilku godzin okazało się, że stronę odwiedziło ponad 100 tys. unikalnych IP. "Przy okazji udało mi się zebrać dane o przeglądarkach i systemach operacyjnych" - opowiada Kacper.

Kacper ujawnia, że kod przycisków naszej-klasy wziął z bloga NK: "Widgety" zostały udostępnione na blogu NK i stamtąd wziąłem kod, zasłoniłem troche divami i "włola"." Zdaje sobie sprawę, że tę technikę można wykorzystać do marketingu wirusowego. "Podsyłając trojana mielibyśmy ładny wynik 900 zombie na sekundę i po godzinie świetny botnet. Mi wystarczyło grono fanek i fanów z całej Polski ;)."

Kacper nie wie jeszcze, jaki będzie jego następny żart, jednak poleca zainteresowanym baczne obserwowanie jego strony.

Plagiatorzy

Warto jednak dodać, że Kacper nie przyznaje się do autorstwa wpisu "moje nagie foty www.tacyprzystojni.25u.com :D" [ilustracja 2]. O tym, jak ta niespodzianka okazała się irytująca dla użytkowników, świadczy komentarz internautki Pauli pod wpisem w blogu: mi też się takie cos zrobiło i się wk***am bo od razu każdy chce je zobaczyć ;/.

Kacper winą za te dowcipy obarcza osoby kopiujące jego pierwotny pomysł.

Aktualizacja: 02 listopada 2009 15:08

Doprecyzowaliśmy niektóre informacje zawarte w newsie:

- autor dowcipu dowodzi, że udało mu się zebrać ok. 100 tys. unikalnych IP, ale przez kilka godzin,

- nie przyznaje się też do "nagich fot".