Mona Lisa z płyt głównych

Grupa pracowników koncernu Asustek wpadła na nietypowy pomysł - inżynierowie postanowili stworzyć kopię obrazu Mona Lisa Leonarda da Vinci. Najciekawsze w tej historii jest to, że obraz wykonali z... elementów płyt głównych.

Jak widać na fotografii (zapraszamy też do galerii ilustracji), pracownikom Asusteka udało się stworzyć coś, co rzeczywiście przypomina najsłynniejsze dzieło Leonarda da Vinci - aczkolwiek trudno tu mówić o wiernej kopii.

Mona Lisa z płyt głównych

Mona Lisa z płyt głównych

Cóż, nic w tym dziwnego, skoro podstawowym budulcem repliki były gniazda procesorów i inne części płyt głównych. Ich dzieło roboczo nazwano 'Mobo Lisa' ('mobo' to w języku angielskim żargonowa nazwa płyty głównej - skrót od motherboard).

"Pracę nad obrazem zakończono niedawno - zdążyliśmy go już zaprezentować w kilku miejscach w Taipei" - mówi Brenda Chien, z działu PR Computer Inc.

Mona Lisa (wł. La Gioconda) to jeden z najsłynniejszych obrazów w historii malarstwa, namalowany przez legendarnego twórcę włoskiego renesansu, Leonarda da Vinci. Dzieło przedstawia kobietę patrzącą na widza - od wieków zaciekawienie budzi jej tajemniczy uśmiech. Obecnie obraz można oglądać w paryskim Luwrze.


Zobacz również