Monety ze Star Wars legalną walutą - zgadnijcie gdzie?

Nowa Zelandia wybiła właśnie monety z postaciami ze słynnej kosmicznej sagi Gwiezdne Wojny. Wyspa Niue to jedyne miejsce na świecie, gdzie legalnie można płacić gwiezdną walutą.

Monety Star Wars

Darth Vader kontra królowa Elżbieta II

Każda wybita moneta z kolekcji Star Wars to odpowiednik dwóch nowozelandzkich dolarów. Na awersie znajdują się postaci z Gwiezdnych Wojen, a na rewersie królowa Elżbieta II. Unikalna kolekcja monet Star Wars zawiera tak kultowe postaci jak Darth Vader, R2-D2 czy Han Solo. Niestety monetami legalnie możemy płacić jedynie na wyspie Niue.

Gwiezdne Wojny wygrały z Władcą Pierścieni?

Hmm... Dziwne, że mennica Nowej Zelandii nie postawiła na trylogię Władca Pierścieni, która była kręcona właśnie w Nowej Zelandii. Nie wspominając już o tym, że sam reżyser, czyli Peter Jackson pochodzi z Nowej Zelandii. Najwyraźniej uznano, że siła przebicia marki Star Wars jest większa. Mnie to jednak wcale nie martwi, bo sam preferuję gwiezdną sagę Lucasa nad trylogię fantasy Jacksona.

Monety Star Wars

Monety Star Wars

Gwiezdne złotówki - kto jest za?

A tak na marginesie, kto z nas nie chciałby nosić takich monet z ulubionymi postaciami z gwiezdnej sagi w swoim portfelu? Może jedynie zwolennicy Władcy Pierścieni...

Przypomnijmy jeszcze, że Gwiezdne Wojny na Blu-ray będą miały premierę już 16 września w Polsce. Znamy już okładki i listę dodatków, sceny usunięte z klasycznej trylogii oraz menusy na płytach Blu-ray.