Monitor Aukcji - program do śledzenia aukcji

Polski, instalowany lokalnie program do monitorowania aukcji w serwisie Allegro. Jest darmowy zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego. Przydaje się do szybkiego wyszukiwania atrakcyjnych cenowo ofert wystawionych na zasadzie "Kup teraz".

Monitor Aukcji

Monitor Aukcji

Program jest przeznaczony do pracy ciągłej w tle i śledzenia z określoną częstotliwością nowości pojawiających się na Allegro. Za pomocą wygodnego i łatwego w użyciu kreatora precyzyjnie określasz co cię interesuje i w ten sposób filtrujesz pojawiające się oferty, zawężając wyświetlane wyniki tylko do tych pozycji, które spełniają twoje warunki. Filtrowanie odbywa się względem kategorii produktów i/lub słów kluczowych występujących w tytule bądź treści ogłoszenia. W sumie masz do dyspozycji pięć wariantów filtrowania.

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty. Listy aukcji prezentowane są na oddzielnych kartach. Niżej znajduje się okno podglądu, które pozwala natychmiast zajrzeć na stronę internetową z wybraną ofertą. Alternatywnie możesz kliknąć przycisk Pokaż i obejrzeć stronę aukcji w domyślnej przeglądarce. Wybraną pozycję na liście aukcji możesz szybko dodać do obserwowanych (ta operacja wymaga wcześniejszego zalogowania na konto w Allegro), na stałe zapisać w historii lub usunąć z wyników.

Na informacje o znalezionych aukcjach składają się: data znalezienia, numer aukcji i termin jej zakończenia, pseudonim sprzedawcy, status i aktualna cena (zarówno osiągnięta na drodze licytacji, jak i dostępna w ramach oferty "Kup teraz"). Niestety, nie ma możliwości sortowania wyników wyszukiwania względem jakiegokolwiek kryterium, co należy uznać za największą wadę programu. Bo jaki pożytek ze znalezienia stu odbywających się właśnie aukcji, skoro nie można ich posortować względem aktualnej ceny, ceny "Kup teraz" albo liczby dni pozostających do zakończenia.

Aby usunąć kartę z listą aukcji, trzeba wejść do menu Ustawienia, wybrać Działy, zaznaczyć nazwę karty i kliknąć Usuń - jest to bardzo niewygodne i nieintuicyjne. Znacznie lepsze byłoby proste menu kontekstowe (dostępne pod prawym przyciskiem myszy) dla każdej karty z osobna.

Sprawdzanie nowych aukcji może się odbywać co jedną, pięć, dziesięć lub piętnaście minut. Nie należy przesadzać ze zbyt częstym sprawdzaniem, bo trwa ono długo i może skutecznie zakorkować łącze internetowe.