Monitor Eizo wykryje twoją obecność

Eizo ogłasza dostępność dwóch nowych modeli monitorów LCD z serii FlexScan. Urządzenia wyposażone zostały w czujniki reagujące na obecność człowieka. Jeśli sensory wykryją, że użytkownik odszedł od stanowiska komputerowego, monitor automatycznie przełączy się w tryb czuwania.

Zobacz monitory LCD" data-status="http://www.pcworld.pl/ranking/77-monitory_lcd.html">Ranking produktów PC World - monitory LCD

Nowości Eizo to 20-calowy FlexScan EV2023W-H oraz 23-calowy FlexScan EV2303W-T. Pierwszy z wymienionych wyposażony jest w matrycę wykonaną w technologii VA, która może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli, widoczny pod kątem 178 stopni w obu płaszczyznach. Współczynnik kontrastu wynosi 3000:1.

Drugie z urządzeń dysponuje matrycą TN, mogącą wyświetlić obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i kontraście 1000:1. Kąty widzenia obrazu wynoszą w tym wypadku 160 stopni. W obu urządzeniach jasność podświetlenia matrycy wynosi wg producenta 250 cd/m2. Monitory obsługują interfejsy przesyłania sygnału wideo D-Sub i DVI-D, posiadając po jednym z takich portów.

Monitory wyposażono w funkcję EcoView Sense, opartą na sensorach wykrywających obecność użytkownika. Czujnik wysyła wiązkę podczerwieni na odległość ok. 1 metra przed panel. Jeśli przez 40 sekund nie wykryje żadnego ruchu, monitor zostanie automatycznie przełączony w tryb czuwania, a wzbudzi się z niego, gdy użytkownik ponownie zasiądzie przy komputerze.

Producent zapewnia też, że zapotrzebowanie monitorów na prąd w trybie czuwania sięga 0,7 W. W czasie pracy wynosi on 18 W w wypadku mniejszego monitora i 23 W w wyświetlaczu 23".

Urządzenia przeznaczone są głównie do zastosowań w środowisku firmowym. Ceny oraz rynkowe premiery w poszczególnych krajach nie są jeszcze znane.

Więcej informacji: Eizo