Monitor z systemem operacyjnym

Firma ViewSonic przedstawiła specyfikację bezprzewodowego wyświetlacza, który ma trafić na rynek na początku przyszłego roku. Urządzenie ma współpracować z systemem Windows XP - jego zaletą będzie możliwość odłączania go od komputera i przenoszenia w dowolne miejsce (bez przerywania pracy).

Monitor z systemem operacyjnym

Urządzenie będzie wykorzystywać opracowaną przez Microsoft technologię Smart Display (wcześniej znaną jako Mira). Dzięki wyposażeniu dotykowego wyświetlacza w obsługę bezprzewodowej sieci WLAN możliwe będzie odłączenie panelu od komputera i pracowanie na nim w dowolnym miejscu (oczywiście, w zasięgu owej sieci).

ViewSonic zapowiada wprowadzenie na rynek dwóch wersji wyświetlacza (obydwie mają trafić na rynek na początku przyszłego roku): o przekątnej 10 i 15 cali (pierwsza kosztować ma 1000, druga - 1300 USD). Co ciekawe, wyświetlacz będzie w pewnym stopniu urządzeniem autonomicznym - wyposażony będzie w system operacyjny Windows CE (przeznaczony dla urządzeń przenośnych). Smart Display "zasilany" będzie procesorem Intel XScale 400 MHz, zaś wbudowana bateria litowo-jonowa pozwoli na 4 godziny "zdalnej" pracy. Dzięki złączu USB będzie do niego można podłączyć klawiaturę lub mysz.