Monitoring za darmo

Global eMarketing udostępniła proste narzędzie do analizy ruchu na internetowych serwerach.

Firma Global eMarketing wprowadziła na rynek narzędzie do analizy zachowań internautów odwiedzających strony WWW. GeMius jest przeznaczony dla każdego, kto chce znać wiarygodne dane o tym, jak dokładnie funkcjonuje jego strona i jaki jest profil jej odbiorców. Jak zapewnia producent, użytkownicy narzędzia otrzymają dokładne i wiarygodne wyniki w czasie rzeczywistym.

GeMius pozwala oceniać ruch na danej witrynie i "analizować profil jej odbiorców". Przykładowo, pozwala dowiedzieć się, w jakim stopniu reklama witryny i zamieszczonego na niej produktu dotarła do użytkowników sieci. System GeMius dostarcza analiz na zasadach outsourcingu. Aby włączyć dany serwis do badań, projektant danej witryny musi dokonać rejestracji w serwisie GeMius. W jej trakcie otrzyma on specjalny skrypt, który należy wkopiować do kodu HTML wybranej strony internetowej. Po zainstalowaniu skryptu system zaczyna monitorować i analizować ruch na stronach. Narzędzie podaje między innymi informacje o numerze IP użytkownika, o czasie, jaki spędzał on na witrynie oraz po jakich stronach i w jakiej kolejności się przemieszczał.

Program udostępniono w czterech wersjach: bezpłatnej GeMius oraz płatnych i bardziej rozbudowanych: GeMius Standard, Professional i Enterprise.

Więcej informacji: www.gemius.pl