Monitoring zewnętrzny bezprzewodowy Wifi z wykorzystaniem do 8 kamer

Test zestawu kamer zewnętrznych wewnętrznych plasuje Orllo Camset na najwyższej pozycji w rankingu systemów kamer bezprzewodowych i przewodowych. Orllo Electronics dysponuje systemami bezprzewodowymi i przewodowymi (sieciowymi PoE) od jednej do 9 kamer do domu, mieszkania, biura, sklepu.

W niniejszym artykule przedstawimy opinię o systemie kamer zewnętrznych (wewnętrznych) IP Wifi z rejestratorem i twardym dyskiem stanowiący system bezprzewodowy do monitoringu.

Monitoring zewnętrzny stanowi obecnie jeden z filarów nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Czym powinno charakteryzować się rozwiązanie tego typu i jakie wymogi powinno spełniać by zapewnić użytkownikowi ochronę z najwyższej półki? Jakie funkcje dodatkowe są szczególnie cenne jeśli poszukujemy sprzętu wszechstronnego i dającego swobodę działania? Poniżej prezentujemy test ORLLO CAMSET8-WiFi – zestawu ośmiu kamer z rejestratorem oraz funkcją bezprzewodowej transmisji obrazu.

Czas wakacji lub wyjazdy z domu to moment, w którym bezpieczeństwo domu jest szczególnie istotne. Długi czas nieobecności i częsta absencja sąsiadów to idealna okazja dla złodziei, którzy aktywnie szukają słabych punktów, by pokonać istniejące zabezpieczenia i pozbawić swoich ofiar dorobku ich życia. Kluczem do spokoju jest szczelny system bezpieczeństwa, który zagwarantuje nam odpowiednią ochronę oraz podziała niczym środek odstraszający. Jednym z jego kluczowych elementów jest wydajny monitoring zewnętrzny.

ORLLO CAMSET8-WiFi – bogactwo wyposażenia

Podjęcie decyzji o inwestycji w system kamer do monitoringu zewnętrznego to jedno. Sztuką jest jednak odpowiednie dobranie dostawcy tak, by całość w stu procentach spełniała swoją rolę. W procesie wyboru warto wziąć pod uwagę cenę, jakość podzespołów, liczbę rejestratorów, obecność funkcji streamowania obrazu przez Wi-Fi, prostotę instalacji czy wyposażenie dodatkowe (np. elementy montażowe). Idealny sprzęt musi być bowiem solidny, wszechstronny i dawać użytkownikowi swobodę użytkowania. Bardzo dobrym przykładem takiego urządzenia jest ORLLO CAMSET8-WiFi. Sprawdziliśmy czym dokładnie się charakteryzuje i czy warto go kupić.

Monitoring zewnętrzny bezprzewodowy Wifi z wykorzystaniem do 8 kamer

Producent ma swojej ofercie zestawy z różną ilością kamer, z dyskiem twardym lub bez dysku w zestawie oraz w wersji bezprzewodowej Wi-Fi i przewodowej PoE. My skupimy się na jednym - zestawie do monitoringu zewnętrznego ORLLO CAMSET8-WiFi, który dostępny jest w oficjalnym sklepie producenta za 2500 PLN. Składa się on z ośmiu kamer IP, nagrywarki NVR, ośmiu zasilaczy do kamer, instrukcji w języku polskim, myszki USB, przewodu LAN, kluczy montażowych wraz z kołkami i śrubami oraz osłonek na gniazda. Całość po rozpakowaniu prezentuje się naprawdę imponująco, jednak od wrażeń czysto wizualnych ważniejszy jest fakt, iż zestaw ten jest kompletny – znajdziemy tu bowiem wszystko co jest niezbędne do instalacji urządzenia, jego konfiguracji oraz pierwszego uruchomienia.

Atutem jest fakt, iż kamery mają możliwość połączenia się z siecią bezprzewodową Wi-Fi. Co za tym idzie, do stworzenia kompletnego środowiska monitoringu nie potrzebujemy kłopotliwego w instalacji okablowania. Sama konstrukcja zewnętrzna kamer wykonana jest z mocnego metalu odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt przetrzyma więc nawet silne opady gradu czy próby demontażu przez wandali czy złodziei. Przyzwoicie prezentuje się także poziom wodoszczelności urządzenia, który został sklasyfikowany na poziomie IP66. Oznacza to całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz odporność na bardzo silny deszcz czy nawet zalania.

Siła wnętrza

ORLLO CAMSET8-WiFi to nie tylko zestaw składający się z dużej liczby elementów. Atutem tego sprzętu są także bardzo dobre podzespoły umożliwiające rejestrowanie obrazu w przyzwoitej jakości i jego sprawne przesyłanie do nagrywarki. Kamery zostały wyposażone w przetwornik Sony IMX 323 oraz procesor Hisilicon firmy Huawei charakteryzujący się mniejszym zużyciem energii w stosunku do wersji poprzednich. Maksymalna rozdzielczość obrazu wynosi 1920 x 1080 pikseli. Jest on rejestrowany z prędkością 15 klatek na sekundę (możliwe formaty zapisu to: H.264/JPEG/AVI/MJPEG). Urządzenie oferuje ponadto jeszcze dwa inne tryby nagrywania: 720 x 480 oraz 354 x 288 pikseli. Dzięki przetwornikowi firmy Sony, możliwe stało się zaimplementowanie takich funkcji jak automatyczny balans bieli, automatyczny balans podekspozycji, automatyczna ekspozycja, szeroki zakres dynamiki obrazu (WDR), automatyczna regulacja wzmocnienia czy Defog Mode, poprawiający widoczność w słabych warunkach pogodowych. Kamery wyposażone zostały także w dwie mocne anteny WiFi 3dbi, które zapewniają zasięg sygnału bezprzewodowego nawet do 30 metrów. Ciekawostką jest również zastosowanie tu autorskiego systemu ORLLO NOISE-DEFENDER, który sprawia że przesyłane dane są mniej podatne na zakłócenia i szumy.

Wchodząca w skład zestawu nagrywarka sieciowa została wyposażona w procesor ARM Cortex A9 (HI3520D). Urządzenie rejestruje obraz w rozdzielczości 1920×1080, 1280x960, 1280×720, 704×576 lub 704×480 pikseli maksymalnie z prędkością 30 klatek na sekundę. Sprzęt charakteryzuje się przyzwoitymi możliwościami komunikacyjnymi. Znajdziemy tu bowiem anteny WiFi 5dbi, dwa złącza USB 2.0, cztery wejścia RJ45 (jedno WAN i trzy LAN) oraz jeden port SATA, dzięki któremu możemy podłączyć dysk twardy o maksymalnej pojemności do 6 TB (standardowo, w zestawie ORLLO CAMSET8-WiFi znajdziemy nośnik o pojemności 1 TB). Do naszej dyspozycji oddano również port HDMI i VGA. Istnieje więc możliwość podłączenia szerokiej gamy urządzeń wyświetlających (telewizor, monitor komputerowy, itp.).

Nagrywarka WiFi łatwo nawiązuje kontakt z kamerami sieciowymi IP Wifi zgodnymi ze standardem ONVIF 2.4. To szczególnie istotne, bowiem dzięki wykorzystaniu tej technologii możliwe jest podłączanie innych kamer IP Wifi do rejestratora. Standard ONVIF umożliwia łatwe projektowanie i tworzenie sieciowych systemów monitoringu IP, podłączanie do rejestratorów NVR oraz innych urządzeń wykorzystywanych w systemach wideo IP.

Funkcje dodatkowe

ORLLO CAMSET8-WiFi posiadają diody IR (podczerwień), dzięki czemu możliwe jest nagrywanie dobrej jakości nagrań w nocy (zasięg do 30 metrów). Zaimplementowano tu także filtr ICR (automatyczne przełączanie dzień/noc), co zapewnia lepszą jakość obrazu w gorszych warunkach oświetleniowych. Znajdziemy tu także system skanowania progresywnego, który poprawia jakość obrazu poprzez redukcję migotania, co znacznie ogranicza zmęczenie oczu przy długotrwałym oglądaniu materiału wideo.

Kamery IP WiFi z zestawu ORLLO CAMSET-8-WiFi posiadają funkcję wykrywania ruchu. Po zarejestrowaniu poruszającego się obiektu, urządzenie natychmiast rozpoczyna nagrywanie. Kamera wysyła również powiadomienie w formie zdjęcia na dowolny adres email oraz na dysk Google.

Bardzo dużym atutem zestawu kamer do monitoringu zewnętrznego od Orllo jest aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android. Za jej pośrednictwem możliwe jest oglądanie streamingu monitorowanego terenu niemalże z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie. Użytkownik sam decyduje czy w danym momencie obserwuje podgląd z jednej czy aż z ośmiu kamer. Co więcej, w tym samym momencie streaming na żywo może śledzić do czterech użytkowników. Ciekawostką jest również fakt, iż obraz z kamer można także udostępnić w internecie, na dowolnie wybranej stronie WWW.

Podsumowanie

ORLLO CAMSET-8-WiFi to zestaw urządzeń, który bardzo dobrze sprawdzi się w ochronie domu czy firmy. Sprzęt z powodzeniem wykorzystamy także w celu monitorowania hurtowni, magazynu, hali produkcyjnej, szkoły, baru czy restauracji. Jego atutem jest bardzo prosta instalacja, wydajne podzespoły, dobrej jakości materiały wykorzystane do produkcji oraz niska cena. Zestaw możemy bowiem nabyć na oficjalnej stronie producenta za 2500 PLN. Czy warto dać mu szanse? To już zależy indywidualnych potrzeb oraz wymagań każdego użytkownika. Z pewnością jest to jedna z bardziej atrakcyjnych ofert na tej półce cenowej.

W następnym artykule przedstawimy opinie o systemach kamer przewodowych sieciowych PoE Orllo Camset.