Monitory LCD

Od ostatniego testu monitorów LCD, który był raptem dwa miesiące temu, w naszym rankingu zaszły spore zmiany.

Od ostatniego testu monitorów LCD, który był raptem dwa miesiące temu, w naszym rankingu zaszły spore zmiany.

Ocena końcowa

Ocena końcowa

Coraz częściej monitory LCD zostają przekształcane przez producentów w urządzenia pełniące również funkcję telewizora. Dodawany jest tuner telewizyjny, a czasami również pilot zdalnego sterowania. Tuner w monitorze to świetny pomysł, o ile jego cena nie wpływa znacząco na cenę monitora. Jeśli uważasz, że za multimedialny dodatek producent żąda zbyt wiele, zawsze możesz kupić zwykły model i dodać do komputera specjalną kartę telewizyjną. Monitory LCD z TV oferują m.in. Samsung, Hivision, a ostatnio także Phlilips.

Urządzenia te poza głowicą tunera nie różnią się od pozostałych paneli LCD niczym szczególnym.

Sensacją okazał się najnowszy Philips 150MT, wyposażony właśnie w tuner TV. Wtargnął przebojem na pierwsze miejsce w rankingu, dzięki niezwykle bogatemu wyposażeniu oraz świetnym właściwościom wyświetlacza. Bardzo dobry kontrast, znakomita ostrość i szerokie kąty widzenia to cechy nie do przecenienia. Jeśli do tego dodamy tuner TV, pilota, telegazetę, a nawet wejście Euroscart to już możemy mówić o prawdziwej, multimedialnej rewelacji. Gdyby jeszcze tylko cena była niższa...

Parametry techniczne i wyniki testów monitorów LCD 15-calowych

Parametry techniczne i wyniki testów monitorów LCD 15-calowych

Za kwotę 3999 zł możemy kupić dwa modele z pierwszej dziesiątki pozbawione fajerwerków multimedialnych. Zaszczytne miejsce w pierwszej piątce wywalczył sobie najnowszy panel EIZO FlexScan L375. Jest to piętnastocalowy model wyposażony w dwa złącza cyfrowe DVI i ekran o rekordowo niskim czasie reakcji około 17 ms.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, do gustu bardziej nam przypadł tańszy model tego samego producenta - FlexScan L365. Pomimo teoretycznie słabszej wydajności generował obraz o lepszym kontraście i wyższej jasności.