Monitory LCD


Eizo FlexScan L685EX

L685 najbardziej nadaje się do pracy w zestawie; ma najmniejszą obwódkę wokół ekranu, więc przenoszenie wzroku z jednego monitora na drugi nie jest tak denerwujące.

Jest jednym z dwóch wyświetlaczy w tym zestawieniu, które oferują dwa złącza DVI, co jest przydatne, jeśli podłącza się monitor do dwóch komputerów naraz. Wśród jego funkcji warto zwrócić uwagę na różne tryby pracy: podnoszące czytelność tekstu, poprawiające wyświetlanie grafiki lub kolorów wideo.

W zestawie dostajemy oprogramowanie Screen Mnager Pro, które umożliwia systemowe sterowanie ustawieniami monitora z poziomu Windows.

Jego jedyną wadą jest cena. L685EX jest droższy niż jego bezpośredni rywale: LaCie Photon18blue i Sony X82, ale jeśli możesz sobie pozwolić na odrobinę rozrzutności, na pewno będziesz zadowolony z wyboru.

Platforma: Win

Cena: 8018 zł + VAT

Producent: Eizo,http://www.itp.com.pl

Kontakt: ITP, tel. (22) 879 77 77

Eizo FlexScan FA-209O

Wyświetlacz o przekątnej 20,8 cala. Daje największą rozdzielczość, a na biurku zajmuje mniej miejsca niż Apple Cinema Display HD czy SGI F220. Jest horrendalnie drogi, ale oferuje taką samą rozdzielczość, co kineskopowe monitory o przekątnych 21, 22 cale. I w przeciwieństwie do nich przy ustawieniu 2048 x 1536 pikseli nadal można go używać.

Spokrewniony z czarno-białym modelem FC-2091 (wykorzystywanym głównie w szpitalach do wyświetlania zdjęć rentgenowskich) FA-2091 oferuje nadzwyczajną jasność i wierność koloru. Wymaga zastosowania specjalnej karty graficznej - Matrox G200 MMS. Sama karta świetnie radzi sobie z grafiką płaską, gorzej z 3D.

Platforma: Win, Mac

Cena: 43 652 zł + VAT (bez karty graficznej)

Producent: Eizo,http://www.itp.com.pl

Kontakt: ITP, tel. (22) 879 77 77

iiyama AU4831D

Jak na wyświetlacz o przekątnej poniżej 20 cali AU4831D oferuje wyjątkową grafikę w wysokiej rozdzielczości. Na 19-calowym ekranie mieści obraz o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli, a więc większej niż Apple i SGI wielkości 22 cali, i w dodatku o znakomitej czytelności. To bardzo ciekawa oferta: kosztuje niewiele więcej niż przeciętna "osiemnnastka", a o wiele mniej niż panel 22-calowy.

Jednak poza samą rozdzielczością trudno doszukać się w tym modelu ponadprzeciętnych możliwości. Jasność i kontrast są poniżej granic akceptacji. Nie ma w nim też niczego nadzwyczajnego, co nie mieści się w kategoriach testu. Owszem, ma wbudowane głośniki, które nie tyle grają, co hałasują. Szara obudowa sprawia posępne wrażenie. Na plus można zapisać jedynie dołączone oprogramowanie Portrait Display, ułatwiające pracę nad projektowanymi stronami publikacji i witryn webowych.

Platforma: Win, Mac

Cena: 7337 zł + VAT

Producent: iiyama,http://www.iiyama.pl

Kontakt: iiyama, tel. (71) 339 97 81