Monitory LCD

Ciekłokrystaliczne monitory najwyższej klasy o przekątnych ekranu 19-21 cali.


Ciekłokrystaliczne monitory najwyższej klasy o przekątnych ekranu 19-21 cali.

EIZO FlexScan L797

Monitory LCD

Prawdziwa rewelacja. Rzadko spotykana jakość obrazu.

Od pierwszego włączenia monitor EIZO zachwyca rewelacyjnym obrazem, po prostu nie ma słabych stron. Kolory są takie, jak być powinny, a najczęściej u konkurentów nie są - soczyste, głębokie i zarazem nieprzejaskrawione. Monitor należy podłączyć złączem USB do komputera (pozostają jeszcze dwa wolne porty w monitorze) i zainstalować rewelacyjne oprogramowanie ScreenManager Pro. Za jego pośrednictwem można zmieniać wszystkie parametry wyświetlacza, nie dotykając choćby jednego przycisku na przednim panelu sterowania.

Coś dla półprofesjonalistów

Monitory LCD

Werdykt PCWK

Monitor oferowany jest jako urządzenie profesjonalne. To jednak nieco przesadzone twierdzenie, bo brak choćby zaawansowanej korekcji gamma czy emulacji bogatszego spektrum barw, znanego z monitorów LCD dla grafików. To, co znajdziemy w standardzie, pozwala jednak ustawić parametry wyświetlacza w szerokim zakresie. Korekcja gamma dokonywana jest skokowo, o dwie dziesiąte, natomiast bardzo precyzyjnie można regulować barwy. Funkcja ColorManagement pozwala na strojenie: barwy, nasycenia, intensywności oraz temperatury koloru w zakresie 4000-1000 K (z małym skokiem, o 500 K). Fine Contrast działa na zasadzie przypisywania określonym aplikacjom poszczególnych profili wyświetlania (np. tekst, obraz, wideo itp).

Informacje Alstor

tel. (22) 6754510

http://www.alstor.com.pl

Cena 5200 zł

NEC MultiSync LCD 2180UX

Monitory LCD

Model o rewelacyjnej jakości obrazu, wyposażony w supernowoczesną matrycę.

To jeden z najlepszych monitorów firmy NEC, przeznaczony dla profesjonalistów. Wyposażono go w dwa gniazda cyfrowe DVI-I i jedno analogowe VGA. System NaviSet korzysta z DCC, pozwala na regulację wszelkich parametrów obrazu myszą zamiast mozolnego przebijania się przez opcje menu ekranowego. Przekątna matrycy wynosi 21,3 cala. Rozdzielczość jest standardowa dla tego typu wyświetlacza - 1600x1200 pikseli. Nietypowa jest za to jakość obrazu, po prostu zachwycająca. Kolory są żywe, doskonale nasycone, a przy tym naturalne. Wyjątkowo precyzyjnie można regulować współczynnik gamma.

Matryca jak marzenie

Monitory LCD

Werdykt PCWK

Kąty widzenia to absolutna ekstraklasa. Niewiele monitorów ma 176 stopni w poziomie i pionie. W dodatku nie są to wartości "na papierze", bo patrząc na ekran nawet pod dużym kątem, praktycznie nie widać zmiany jakości obrazu. Czas reakcji matrycy wynosi 20 ms. Ciekawą, choć znaną od pewnego czasu funkcją jest możliwość sterowania parametrami pracy monitora przez sieć komputerową. NEC przygotował monitor, który sprosta wymaganiom najbardziej wymagających zawodowców. Dla nich nawet astronomiczna dla amatora cena nie będzie wielką przeszkodą.

Informacje NEC Display Solutions

tel. (12) 6145353

http://www.nec.pl

Cena 6940 zł

X-20AV (wersja b)

Monitory LCD

Pełna gama wejść wideo pozwala przekształcić monitor w telewizor.

Dwudziestocalowy najnowszy monitor AG Neovo zachęca przemyślaną konstrukcją i bogatymi możliwościami, zdecydowanie wykraczającymi poza to, co oferuje większość konkurentów. Trudno mu dorównać pod względem uniwersalności w zastosowaniach audio-wideo. Model X-20AV ma wejścia wideo wszelkich typów - od najprostszego kompozytu, poprzez lepsze jakościowo S-Video, do najlepszego komponentu. Dodatkowo obraz uzyskany z zewnętrznego źródła można wyświetlać równocześnie z obrazem komputerowym. Służy do tego funkcja PIP (obraz w obrazie). Okno poglądu drugiego obrazu można powiększać lub zmniejszać, zmieniać jego położenie na ekranie, a nawet regulować jego współczynnik przezroczystości. Całością tych funkcji steruje się nie tylko za pomocą menu ekranowego, ale także pilota.

Nie tylko telewizja

Monitory LCD

Werdykt PCWK

Matryca LCD ma bardzo dobrą jakość. Jej rozdzielczość rzeczywista to 1600x1200 pikseli. Powinno to wystarczyć nawet bardzo wymagającym użytkownikom, również tym, którzy wykorzystują monitor do obróbki materiału wideo, zwłaszcza że kontrast również jest wysoki - 600:1. Kąty widzenia sięgają 170 stopni w obu płaszczyznach, dlatego obraz na monitorze może oglądać jednocześnie kilka osób, siedzących niekoniecznie naprzeciw wyświetlacza.

Informacje Connect

tel. (22) 8432491

http://www.connect.pl

Cena 5399 zł