Monitory LCD 19-20-22-calowe

Wybraliśmy najlepsze monitory LCD 19-calowe o rozdzielczości 1280x1024 piksele. Osobom poszukujących modeli panoramicznych o proporcjach ekranu 16:10 polecamy panele o większych przekątnych, 20-22-calowe. Mimo różnego rozmiaru matrycy ich rozdzielczość jest taka sama i wynosi 1680x1050 pikseli.


Wybraliśmy najlepsze monitory LCD 19-calowe o rozdzielczości 1280x1024 piksele. Osobom poszukujących modeli panoramicznych o proporcjach ekranu 16:10 polecamy panele o większych przekątnych, 20-22-calowe. Mimo różnego rozmiaru matrycy ich rozdzielczość jest taka sama i wynosi 1680x1050 pikseli.

Monitory LCD 19-calowe

EIZO FlexScan S1931

Monitory LCD 19-20-22-calowe

Zwycięzca naszego plebiscytu to jeden z droższych modeli wśród 19-calowych LCD, a jednocześnie najbardziej zaawansowany monitor o tej przekątnej ekranu w serii FlexScan. Dzięki krótkiemu czasowi reakcji matrycy dobrze nadaje się do grania. Rzetelne 8 ms sprawia, że smużenie jest widoczne tylko okazjonalnie. Bardzo dobra matryca gwarantuje rewelacyjny współczynnik kontrastu. Producent obiecuje 1000:1, nasze pomiary wykazały nawet 1100:1. Ten rezultat monitor osiąga bez funkcji dynamicznej regulacji kontrastu, która wyświetlając kolor biały, zwiększa jego jasność, natomiast w ciemnych scenach zmniejsza ją. Przy dynamicznym kontraście często następuje przepalenie bieli, co w modelu EIZO nigdy się nie zdarza. Kolejne zalety monitora to prawie stuprocentowa równomierność podświetlania matrycy i wzorowa wręcz wierność barw. Dzięki 10-bitowemu przetwarzaniu koloru przejścia barw są płynne, a szarości zróżnicowane. Wyposażenie monitora obejmuje złącza VGA i DVI, jest też gniazdo USB do połączenia monitora z komputerem. Wtedy za pośrednictwem dołączonego oprogramowania można skonfigurować S1931 z poziomu systemu operacyjnego. Specjalny układ stabilizuje jasność panelu w 90 sekund po włączeniu monitora lub po "przebudzeniu" ze stanu uśpienia. Druga interesująca funkcja to korekcja jasności świetlówek w miarę spadku ich efektywności podczas użytkowania. Monitor ma także funkcję Pivot (przekręcanie ekranu do pozycji pionowej). Bardzo dobre są kąty widzenia. Obraz cały czas prezentuje się dobrze, praktycznie bez względu na to, czy na ekran patrzysz na wprost, czy też z boku.

Informacje Alstor

tel. 022 6754510

http://www.alstor.com.pl

Cena 1680 zł

Philips Brilliance 190P7 EG

Monitory LCD 19-20-22-calowe

Ten model należy do najbardziej zaawansowanej linii P w katalogu Philipsa, którą prócz bogatego wyposażenia charakteryzuje także gwarancja Perfect Panel, zapewniająca użytkownikowi brak jakichkolwiek wad matrycy. Jak twierdzi producent, Brilliance cechuje bardzo wysoki współczynnik kontrastu. Nasze testy dowiodły, że to prawda, bo po kalibracji monitor uzyskał 857:1. Panel podświetlany jest z równomiernością na poziomie 92 procent. W menu ekranowym można wybrać kilka trybów temperatury barw. Wskazane 6500 Kelvinów potwierdziły pomiary - to duża zaleta Philipsa, bo większość modeli nie gwarantuje poprawności predefiniowanych, fabrycznych ustawień, co utrudnia samodzielną kalibrację monitora przez użytkownika niedysponującego profesjonalnym sprzętem. Na przednim panelu obudowy znajduje się czujnik poziomu oświetlenia. To świetne rozwiązanie, które zmniejsza jasność podświetlenia matrycy w ciemności, natomiast zwiększa ją np. w wyjątkowo nasłonecznionym pokoju. W rezultacie obraz jest zawsze wyraźny i nie męczy oczu.

Informacje Philips

tel. 022 5710000

http://www.philips.pl

Cena 1040 zł

LG Flatron L1970HR

Monitory LCD 19-20-22-calowe

Wyróżniony przez nas model LG oferuje już od kilku miesięcy, jednak nadal uważamy, że to jeden z najbardziej interesujących produktów w swojej kategorii, bijący na głowę większość nowszej konkurencji. Zaletą L1970HR jest bardzo krótki czas reakcji 2 ms (gtg). Podczas testów nie zaobserwowaliśmy smużenia, dlatego monitor zdecydowanie można polecić graczom i osobom często oglądającym na LCD filmy. Aby maksymalnie podnieść współczynnik kontrastu, producent zastosował własne rozwiązanie Digital Fine Contrast. Specjalny układ na bieżąco monitoruje zawartość wyświetlanego obrazu i dynamicznie zwiększa jaskrawość elementów jasnych oraz obniża ciemnych. Patent ten jest powszechnie stosowany w takich urządzeniach, jak telewizory czy projektory, jednak producenci monitorów komputerowych korzystali z niego dotychczas bardzo rzadko. Funkcję można włączać i wyłączać. Przy nieaktywnym DFC współczynnik kontrastu przekracza 850:1. To dużo, lecz gdy uruchomisz DFC, kontrast wzrośnie do oszałamiającego poziomu 1822:1 (tryb movie). Wada DFC to niekiedy przejaskrawiona biel, ewidentnie za to na dynamicznej zmianie jasności zyskuje czerń, głębsza i bardziej zróżnicowana. Równomierność podświetlania matrycy jest dobra i wynosi 84 procent. Zestaw gniazd składa się z wejścia cyfrowego DVI i analogowego VGA.

Informacje LG Electronics

tel. 022 6061450

http://www.lge.pl

Cena 915 zł