"Monsters Inc." w R1

Znane polskim widzom pod tytułem "Potwory i Spółka" wyjdą w USA na DVD 27 września. W dwupłytowym wydaniu znajdą się wersje: pełnoekranowa i panoramiczna w formacie 1,85:1 z transferem anamorficznym. Film zostanie nagrany w Dolby Digital 5.1 EX. Zapowiedziano wiele dodatków.

Znane polskim widzom pod tytułem "Potwory i Spółka" wyjdą w USA na DVD 27 września. W dwupłytowym wydaniu znajdą się wersje: pełnoekranowa i panoramiczna w formacie 1,85:1 z transferem anamorficznym. Film zostanie nagrany w Dolby Digital 5.1 EX. Na płycie w dodatkach pojawi się komentarz reżysera Pete'a Doctera, Lee'a Unkricha, producenta wykonawczego Johna Lassetera i producenta a zarazem scenarzysty Andrewa Stantona. Przygoda jednak z dodatkami rozpoczyna się na drugiej płycie. Rozpoczniemy od sekwencji próbnych i stworzonego przez Mike'a Wazowskiego występu: "Put That Thing Back Where It Came From Or So Help Me". Następnie czeka na nas przezabawny film krótkometrażowy ze stajni Pixar, nominowany do Oscara "For the Birds", a także krótki materiał o muzyce, w którym zobaczymy Billy'ego Crystala i Johna Goodmana oraz zapowiedź następnej produkcji studia, czyli "Finding Nemo".

Jak przystało na film dziejący się w dwóch światach - tym realnym i tym należącym do potworów - sekcja suplementów będzie się trzymać tego podziału. W tzw. Monster World znajdzie się nade wszystko szczegółowy przewodnik "Welcome to Monsters Inc.", w którym będą między innymi: powitanie, Twój pierwszy dzień, historia, kumple z pracy, procedury wypadkowe, C.D.A., czyli Child Detection Agency, kawiarnia, 10 najlepszych sposobów na stracenie pracy, raport strachu, personalia i wiele innych pozwalających zrozumieć ten świat. Pozostała część w ramach Monsters World to: stworzona specjalnie na potrzeby DVD animacja "Mike's New Car", historia tworzenia, "Behind the Screams", czyli praca z Mikem i Sullym, muzyczny "If I Didn't Have You" czy Monsters, Inc. TV Treats. Ze świata potworów przejdźmy do lepiej nam znanego "The Human World". W ramach niego znajdziemy podzielony na mniejsze fragmenty dokument o tworzeniu filmu, wycieczkę po studiu Pixar, drogę - od fabuły po storyboardy, akta potworów, czyli o tworzeniu postaci, projektowanie, animacja i udźwiękowianie. Nie zabraknie też materiałów marketingowych, takich jak zwiastuny, plakaty, zabawki itp.


Zobacz również