Morderczy wyścig

Psygnosis pracuje nad czwartą częścią kultowych wyścigów Wipeout.

Wielu komputerowych graczy odczuwa nieodpartą potrzebę prędkości - to właśnie z myślą o nich tworzy się coraz doskonalsze i bardziej dynamiczne wirtualne wyścigi. Prawdziwym potentatem jest tu firma Psygnosis, której programiści mają na swoim koncie dwie części Rollcage oraz trzy odsłony Wipeout.

Ostatnia z wymienionych serii już niebawem poszerzy się o kolejną grę o nazwie Wipeout Fusion. Będą to wyścigi futurystycznych, latających pojazdów rozwijających wprost niesamowite prędkości. W zawodach weźmie udział blisko 50 maszyn, różniących się parametrami technicznymi i wyglądem. Każda z nich może zostać dodatkowo wyposażona w rakiety, dopalacz i inne akcesoria znacznie ułatwiające walkę z przeciwnikami. Rozgrywka należeć ma do wyjątkowo dynamicznych i toczyć się będzie na kilkunastu zróżnicowanych trasach zgrupowanych w etapy o kilku stopniach trudności.

Wipeout Fusion wydany zostanie jedynie w wersji na Sony PlayStation 2 i ma pojawić się na rynku równocześnie z europejska premierą tej potężnej konsoli, czyli jesienią br.


Zobacz również