Morpheus kontratakuje

Producent Morpheusa, do niedawna niesamowicie popularnego programu do wymiany plików (P2P), udostępnił internautom długo oczekiwaną wersję 2.0 swojego produktu. Możliwości nowego Morpheusa są porównywalne z jego wcześniejszymi wersjami, gdy działał jeszcze w sieci FastTrack. Nowością w wersji 2.0 jest np. funkcja "Chaining", której zadaniem jest równy rozkład obciążenia sieci w sytuacji, gdy wiele osób pobiera ten sam plik z jednego źródła.

Producent Morpheusa, do niedawna niesamowicie popularnego programu do wymiany plików (P2P), udostępnił internautom długo oczekiwaną wersję 2.0 swojego produktu (wg. zapowiedzi miała pojawić się na początku kwietnia). Morpheus stracił zdecydowaną większość swoich użytkowników po tym, gdy na początku br. roku niespodziewanie rozstał się z siecią peer-to-peer FastTrack (KaZaA, Grokster) i zaczął działać w oparciu o protokół Gnutelli.

Możliwości nowego Morpheusa są porównywalne z jego wcześniejszymi wersjami, gdy działał jeszcze w sieci FastTrack. Program umożliwia wyszukiwanie i pobieranie plików udostępnianych przez użytkowników programu. Można nim pobierać empetrójki, filmy DivX, programy, gry itp.

Nowością w wersji 2.0 jest funkcja "Chaining", której zadaniem jest równy rozkład obciążenia sieci w sytuacji, gdy wiele osób pobiera ten sam plik z jednego źródła. Funkcja ta sprawi, że będziemy mogli pobierać dany plik od osoby, który również zaczęła go pobierać, ale jeszcze nie ma go w całości. Kolejna nowość to platforma e-commerce, ułatwiająca użytkownikom Morpheusa dokonywanie internetowych zakupów.

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1122.html


Zobacz również