Mortal Kombat 1 - premiera, cena, zapowiedź. Co wiemy o grze?

Zbieramy w jednym miejscu najważniejsze informacje na temat gry Mortal Kombat 1, która ma być powrotem do początków serii.

Mortal Kombat (fot. Netherealm Studio)

Mortal Kombat to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych i cenionych serii komputerowych bijatyk. Już wkrótce powinniśmy doczekać się prezentacji kolejnej części. Jeden z insiderów podzielił się ze społecznością graczy swoimi informacjami. Co do tej pory udało nam się dowiedzieć?

Przypominamy, że nie są to oficjalne informacje.

Data premiery

Nie jest jeszcze znana data premiery nowego Mortal Kombat. Co więcej, gra nie została jeszcze nawet oficjalnie pokazana. Wiemy jednak, że najnowsza odsłona popularnej bijatyki powinna pojawić się jeszcze w tym roku. Taką informację podczas panelu dla inwestorów swego czasu przekazał prezes Warner Bros. Discovery.

Jez Corden z WindowsCentral sugeruje, że gra może pojawić się we wrześniu tego roku.

Nowe Mortal Kombat, ale to nie 12

Insider o nicku billbil-kun zdradził, że najnowsza odsłona serii będzie pełnym rebootem i powrotem do początków turnieju. Tym samym, 12 nie znajdzie się w tytule gry. W zamian ma się tam pojawić 1. Podobna informacja pojawiła się w oficjalnym teaserze na kanale Mortal Kombat.

Cena i platformy

Wspomniany wcześniej billbil-kun ogłosił także, że gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox Series X/S, PS5 i Nintendo Switch. Nie wiadomo jednak, czy wersja na "pstryczka" będzie natywnie działającym tytułem, czy wykorzysta opcję gry w chmurze. NA pecetach i konsolach głównego nurtu mają być dostępne 3 wydania - Standard, Premium i wydanie kolekcjonerskie. Z czego tylko dwie pierwsze z wymienionych mają być dostępne na konsoli od Nintendo. Jak mogą wyglądać ceny?

  • Standard: 69.99 USD (PS5, Xbox Series X/S) (około 290 zł) / 59.99 USD (PC) (około 250 zł)
  • Premium: 109.99 USD (około 450 zł)
  • Wydanie kolekcjonerskie: 249.99 USD (około 1030 zł)

Kiedy pokaz gry?

Prezentacja gry ma się odbyć już "wkrótce". Nie są podane jednak żadne szczegóły. Bardzo możliwe, że nastąpi to na wydarzeniu PlayStation, o którym w ostatnim czasie robi się coraz głośniej. Na oficjalne informacje w tej sprawie musimy jednak jeszcze poczekać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: