Mortal Kombat 9 - znamy listę postaci

W Internecie znalazło się zdjęcie przedstawiające najprawdopodobniej ostateczny zestaw wojowników, jakich znajdziemy w pełnej wersji Mortal Kombat 9. Zostało także zapowiedziane DLC do najnowszej produkcji NetherRealm Studios - to wszystko jeszcze przed premierą.

Pełna lista wojowników to: Scorpion, Liu Kang, Kung Lao, Sub-Zero, Sindel, Ermac, Reptile, Kitana, Johnny Cage, Jade, Mileena, Nightwolf, Cyrax, Noob Saibot, Smoke, Sektor, Sonya, Jax, Kano, Stryker, Shang Tsung, Baraka, Kabal, Raiden. W ostatnim rzędzie skrajne pozycje to wojownicy dodatkowi (tu zajmuje je Cyber Sub-Zero). W środku Sheeva i Quan Chi.

Z informacji udostępnionych przez dewelopera wynika, że wspomniany pakiet DLC zawierać będzie trzy dodatkowe postaci do wyboru. Pierwszą z nich jest Kenshi, który debiutował w Mortal Kombat: Deadly Alliance - teraz będzie on dostępny w dziewiątej odsłonie gry. Drugą postacią w DLC ma być - Scarlet. Wojowniczka pamiętająca jeszcze czasy, kiedy Mortal Kombat był dwuwymiarową grą przeznaczoną głównie na automaty. Scarlet powstała w wyniku błędu programistycznego. Wybierając Jade, Kitanę lub Mileenę, czasami zdarzała się nieprawidłowość, w wyniku której dana postać zmieniała kolor swojego stroju na czerwony. Fani serii ochrzcili ją Scarlet. Teraz stanie się ona pełnowymiarową postacią.

Ciekawostką w nowym DLC ma być tez fakt pojawienia się Kintaro, doskonale znanego z Mortal Kombat 2 potwora obdarzonego nieludzką siłą i czteroma rękami.

Mortal Kombat 9 ma się ukazać na konsole: Xbox 360 oraz PS 3. Planowana data polskiej premiery to 21 kwietnia.