Mortal Kombat X na PS3 i X360 zostało anulowane

Mortal Kombat to uznana seria bijatyk. W tym roku posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerów osobistych mogli kupić najnowszą część tego cyklu. WB Games miało przygotować Mortal Kombat X również dla posiadaczy PlayStation 3 i Xboksa 360, czyli konsol poprzedniej generacji. Gra jednak nie trafi do sklepów.

Mortal Kombat X to bardzo udana kontynuacja cyklu bijatyk. Gra została wydana w pierwszej kolejności na konsole obecnej generacji oraz na komputery. WB Games, będące dystrybutorem gry od NetherRealm Studios, obiecało jednak przygotować wersję gry dla posiadaczy starszych konsol, czyli PlayStation 3 i Xbox 360.

Gra oczywiście miała cechować się nieco słabszą oprawą graficzną, ale wielu graczy niegotowych na zmianę sprzętu do grania na nowszy była zainteresowana tym tytułem. WB Games rozpoczęło nawet przedsprzedaż tytułu. Niestety premiera gry Mortal Kombat X w wersji do konsol PS3 i X360 została potem dwukrotnie przesunięta w czasie.

Mortal Kombat X - wersja na PlayStation 3 i Xbox 360 nie zostanie wydana

Mortal Kombat X - wersja na PlayStation 3 i Xbox 360 nie zostanie wydana

Teraz okazuje się, że Mortal Kombat X na konsole poprzedniej generacji nie pojawi się wcale. WB Games zadecydowało o anulowaniu projektu. Twórcy nie są zadowoleni z jakości tytułu i nie chcieli sprzedać graczom wybrakowanego produktu. Fani serii nie mają więc wyboru i jeśli chcą zagrać w grę muszą się wyposażyć w inny sprzęt niż konsole PS3 i X360.

Gracze, którzy czekali na tę wersję i złożyli zamówienia przedpremierowe z pewnością są rozczarowani decyzją WB Games. Jeśli jednak gra została anulowana, to jakość portu Mortal Kombat X musiała być naprawdę słaba, a firma nie chce powtórki skandalu jaki wybuchł po udostępnieniu pełnej błędów pecetowej wersji gry Batman: Arkham Knight.

źródło: wbgames.com