Moskiewska prokuratura: AllofMP3 nie narusza prawa

Rosyjski sklep muzyczny online AllofMP3 nie narusza ustawy o ochronie praw autorskich tego kraju - orzekła moskiewska prokuratura. Właścicielom serwisu, który udostępnia nagrania po bardzo niskiej cenie (1 USD za 100 MB pobranych danych) zarzuca się rozpowszechnianie muzyki bez odpowiednich licencji.

Antypirackie prawo Federacji Rosyjskiej jest tak skonstruowane, aby zapobiegać i ścigać nieautoryzowane kopiowanie i dystrybucję chronionych prawnie treści za pomocą fizycznych nośników informacji (np. CD lub DVD). Ustawodawca nie wziął jednak pod uwagę piractwa internetowego, zatem w rozumieniu ustawy sklep AllofMP3 nie narusza jej przepisów.

Czynności śledcze przeciw witrynie moskiewska policja wszczęła w ubiegłym miesiącu po wystosowaniu przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego IFPI oficjalnej skargi na jej działania (pisaliśmy o tym w tekście "AllofMP3.com - piraci w przebraniu?").

Zobacz również:

  • Najlepsze strony z legalną muzyką do pobrania za darmo

Przedstawiciele IFPI oznajmili już, że skoro właściciele sklepu skutecznie wykorzystują lukę w prawie rosyjskim, postawienie im zarzutów prokuratorskich jest mało prawdopodobne.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: