Moskiewski sąd prześwietli Twittera

Moskiewski Sąd Okręgowy sprawdzi legalność nałożenia na Twittera grzywien w łącznej wysokości 8,9 mln rubli za niedopuszczenie do usunięcia nielegalnych treści.

W kwietniu sąd uznał Twittera za winnego trzech naruszeń związanych z nieusuwaniem nielegalnych informacji. Łączna kwota grzywien, które zostały nałożone na platformę, wynosi ponad 120 200 USD. Według rzecznika sądu pierwsza rozprawa odbędzie się w poniedziałek. Na początku tego miesiąca rzecznik sądu powiedział, że zarejestrowano kilkanaście naruszeń ze strony Google, Facebooka i Twittera, ponieważ konsekwentnie nie usuwały nielegalnych informacji ze swoich platform. W zeszłym tygodniu moskiewski sąd utrzymał w mocy grzywnę w wysokości 4 milionów rubli (54 000 dolarów) nałożoną na Twittera za naruszenie przepisów dotyczących lokalizacji danych.

Według Federalnej Służby Nadzoru Komunikacji, Technologii Informacyjnych i Środków Mediów platforma internetowa może zostać ukarana grzywną w wysokości od 10 700 do 119 000 USD za nieusunięcie zabronionych informacji, takich jak ekstremistyczna propaganda, pornografia dziecięca i posty związane z narkotykami. W przypadku powtarzającej się odmowy usunięcia takich informacji, przedsiębiorstwo może zostać ukarane grzywną w wysokości od jednej dziesiątej do jednej piątej jego całkowitych rocznych zysków.

Zobacz również:

  • Jak będzie wyglądał nowy Windows 10? [Aktualizacja 16.07.2021]
  • Twitter wprowadza funkcje premium - poznaliśmy cenę!
  • Facebook próbuje przestraszyć użytkowników iOS