Most Wanted app: poćwicz pamięć i pomóż schwytać bandytów. Pierwsza taka aplikacja na świecie

Most Wanted App to pierwsza na świecie aplikacja (stworzona została we współpracy z polską policją), która bazując na trenującej zapamiętywanie zabawie z odwracanymi obrazkami pozwala na zapamiętanie wizerunków około 150 najgroźniejszych przestępców poszukiwanych listami gończymi.

Jeżeli chcecie poprawić sobie pamięć i jednocześnie pomóc w schwytaniu najgroźniejszych przestępców możecie skorzystać z aplikacji Most Wanted App opracowanej przez polską policję, agencję reklamową DDB Warszawa oraz DDC MOBILE. Podstawą do jej stworzenia była znana dzieciom zabawa trenująca zapamiętywanie i polegająca na wyszukiwaniu takich samych obrazków. W odróżnieniu od dziecinnego ćwiczenia na wspomnianych obrazkach zamiast śmiesznych grafik znajdują się jednak wizerunki około 150 osób poszukiwanych za zabójstwa lub za rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

Aplikacja pozwala na wybór pomiędzy dwoma poziomami trudności i korzysta z uaktualnianej na bieżąco bazy danych, dzięki której możemy dowiedzieć się za co poszukiwany jest dany delikwent. Oczywiście policja prosi o telefon, jeżeli przypomnimy sobie, że widzieliśmy go też w realnym świecie.

Aplikacja Most Wanted App dostępna jest obecnie jedynie w wersji na Androida, lecz wkrótce będą z niej również mogli skorzystać użytkownicy iOS. Jeżeli jesteście nią zainteresowani możecie ją pobrać tutaj.

_______________________

Moim zdaniem fajny pomysł. A Wam, jak się podoba?