Mostek kapitański

Bridge Commander - przepustka do świata Star Trek.

Activision poinformował, że od jakiegoś czasu współpracuje z firmą Lawrence Holland's Totally Games, w celu stworzenia symulatora kosmicznego opartego o The Next Generation (jedna z części cyklu Star Trek).

Gra nosi tytuł Bridge Commander i pozwala wcielić się w rolę kapitana ogromnego statku gwiezdnego U.S.S. Sovereign. Kosmiczny krążownik dysponuje ogromną siłą ognia i znakomitymi parametrami technicznymi, a kontrolować możemy go zasiadając samodzielnie za sterami lub wydając załodze odpowiednie rozkazy. Rozgrywka dzieli się na 30 zróżnicowanych misji, w których naszymi zadaniami będą m.in. eksploracja niezbadanych dotąd galaktyk, prowadzanie działań dyplomatycznych oraz walka z ponad pięcioma wrogo nastawionymi rasami i odbijanie jeńców wojennych. Podczas gry towarzyszyć nam będą zdigitalizowane głosy samego kapitana Picarda i komandora Data, udzielających często wielu istotnych informacji oraz wskazówek.

Developer potwierdził, że prace nad Star Trek: Bridge Commander cały czas trwają, a gotowy produkt powinien trafić na sklepowe półki na początku przyszłego roku. Aktualnie planowane jest wydanie wersji jedynie na komputery osobiste.


Zobacz również